Наука та ІТ  |  09.09.19  |  понеділок
 

Не з сиру. Під поверхнею Місяця можуть бути дорогоцінні метали

Нове дослідження геологів з США показало, що глибоко під місячним грунтом можуть ховатися запаси платини, паладію і інших металів.

Ці метали можуть бути пов’язані з сульфідом заліза глибоко в надрах Місяця.

«У нас є в цілому 400 кілограмів зразка, який був повернутий місіями Аполлон … це досить невелика кількість матеріалу. Щоб дізнатися що-небудь про внутрішню частину Місяця, ми повинні якось оцінити склад лав, які виходять на поверхню»,
 
— каже вчений-геолог Джеймс Бренан з університету Далхаузі в Канаді.
Група вчених об'єднала результати експериментів по розчинності сірки з моделями тиску і термодинаміки охолоджуючої магми, щоб встановити більш точний набір обмежень на склад місячної мантії.

Дослідники зімітували передбачуваний склад місячних мантійних порід (зокрема, потрібну концентрацію сірки і заліза). Цю речовину експериментатори піддали дії екстремальних температур і тисків. Учених цікавило, скільки сульфіду заліза при цьому виходить. З’ясувалося, що з'єднання утворюється в цілком достатній кількості, щоб зв’язати платину і паладій і не дати їм вилитися на поверхню з базальтовими лавами.
«Наші результати показують, що сірка в місячних вулканічних породах є слідом присутності сульфіду заліза в скелястому внутрішньому просторі супутника, ми думаємо, що дорогоцінні метали залишилися внизу, коли лава з’явилася на поверхні»,
— говорить Бренан.
Хоча результати не дають надійної оцінки складу дорогоцінних металів в мантії, їх достатньо, щоб дати зрозуміти, що ми не можемо покладатися на існуючі зразки гірських порід, щоб прийти до будь-яких переконливим висновків.

Проте, ці метали, ймовірно, не будуть знайдені у вигляді скупчення руди для зручного збору. Чи варто взагалі їх добувати в майбутньому, буде залежати від того, що знайдуть майбутні місії і чи отримає такий видобуток економічний сенс.
Як показують дані орбітальних апаратів, глибокі геологічні шари Місяця можуть бути оголені в кратерах Шредінгер і Земан в басейні Південний полюс — Ейткен.

Про це повідомляє techno.nv.ua

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах