Наука та ІТ  |  10.02.19  |  неділя
 

На Львівщині чоловік створив унікальний електромобіль

На втілення своєї мрії творець електротранспорту рік збирав кошти

Про це повідомляє Справжня Варта.

Василь Тертека, винахідник незвичного транспорту, створив його за новою концепцією. За його словами, вся конструкція виконана власноруч. Він зазначив, що на збір коштів для електромобіля пішов цілий рік, а от на збірку авто – всього 3 місяці. Весь творчий процес проходив у гаражі з обмеженим технічним забезпеченням – чоловікові не вистачало обладнання.

Конструктор унікального транспортного засобу повідомляє, що працював над розробкою від ранку до ночі. Цікаво, що велику кількість запчастин автомобіля становили частини велосипедів.

"Кермо з дитячого велосипеда вирізав, спідометри теж, є контроль напруги, сигнальники, повороти…є навіть круїз-контроль. Їде по будь-якій дорозі, що по снігу, що по дощу",

- каже Тертека.

Родина винахідника пишається його здобутками та радіє разом із ним.

"Це велика гордість – мати такого тата!"

- зазначила донька Василя, Наталія Оприск.

Електроавтомобіль має всього одні двері та три місця. Рухається конструкція завдяки трьом акумуляторам, які тримають заряд до 5 годин – об’єм батарей дозволяє проїхати 120 кілометрів. Транспорт розвиває швидкість до 45 кілометрів на годину.

Сам творець погоджується, що швидкість невелика, трохи більша, ніж у велосипеда.

"Проте транспортні засоби до 3 КВт не підлягають реєстрації, а класифікується як велотранспорт",

- пояснює він.

Проте усі недоліки у швидкості авто компенсуються вартістю – за 100 кілометрів пробігу в цьому авто треба платити лише 2 гривні. Отже, цей електромобіль не має жодних аналогів у світі.

 

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах