Наука та ІТ  |  17.04.19  |  середа
 

На аукціон виставили скелет дитинчати тиранозавра

Його планують продавати за 2,95 млн грн. Через це почали обурюватися палеонтологи, адже наука втратить унікальний екземпляр, через те, що він не потрапить до музею.

Незвичний товар виставили на платформі для проведення аукціонів eBay.

Вік скелета складає щонайменше 68 млн років. Його виявили у 2013 році на приватній ділянці землі в штаті Монтана.

Скам'янілість стала власністю Алана Детрича, який і знайшов скелет. Алан — професійний мисливець за копалинами. У 2017 році він позичив знахідку Музею природної історії Казанського університету. Зараз скелет ще експонується у цьому музеї. Утім нещодавно власник вирішив підзаробити на скелеті та виставити його на продаж.

"Ймовірно, що це було єдине дитинча Тірекса у світі. Довжина корпуса малечі складає 4,5 м, або ж 15 футів, череп — 23 см, або 21 дюйм з гострими зубами. Це був дуже небезпечний м'ясоїд",

- зазначено в оголошенні.

Вчені зараз засуджують не лише власника знахідки за продаж надважливого для історії зразка, але й університет, який допоміг підняти ціну скелета.

"Ця акція, яка притягнула увагу сотень або тисяч відвідувачів до залишків, потенційно підвищила її комерційну цінність. Музеї рідко мають бюджет для купівлі таких дорогих зразків",

- заявили в суспільстві палеонтології хребетних.

Водночас вчені вже виказали своє обурення, адже тепер вони не зможуть дослідити чи були маленькі тиранозаври з Північної Америки немовлятами і чи мають вони окрему класифікацію Nanotyrannus.

 
 

Коментарі (0) перегляди: 608

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах