Наука та ІТ  |  24.08.19  |  субота
 

Могила сарматів. У Криму знайшли незвичайне поховання

На сході Криму знайшли двоярусне поховання, у верхній частині якого були поховані чоловік і жінка, а під ними збереглося поховання немовляти.

Археологи відносять поховання до сарматської культури і датують I-II століттями нашої ери, пише N+1.

Вчені датують некрополь Киз-Аул, розташований неподалік від Керчі, II століттям до нашої ери — III століттям нашої ери. Площу пам’ятника оцінюють в 2−2,5 гектара. Дослідження тут ведуться з 1930-х років, однак багато поховань було розграбовано під час нелегальних розкопок. У некрополі зустрічаються кам’яні склепи, плитові могили, які являють собою конструкції з поставлених на ребро вапнякових плит.

У середньовіччі некрополь знову стали використовувати. Так, минулого року археологи знайшли в Киз-Аул масове поховання часів Хазарського каганату, який існував в 650−969 роках.

«На некрополі Киз-Аул виявили рідкісне і незрозуміле поховання. У склепі знайшли подвійне поховання, ймовірно, чоловіка і жінки, а може, матері з дитиною. Встановити важко, оскільки в давнину надгробна плита зрушилася і розчавила черепи. А під цим похованням був ще склеп з немовлям»,

— говорить директор з розвитку фонду Археологія Олег Марков.

Як пише Марков, кістки немовляти були розчавлені верхнім похованням і практично не збереглися. У могилі немовляти знайшли бальзамарії (посудина для зберігання парфумерних масел) і тарілку, на якій опинилася гральна кістка.

У подвійному похованні археологи знайшли посудину з ручкою у вигляді кабана, в якій, можливо, було вино або молоко.

Поховання, мабуть, відносяться до сарматської культури і датуються I-II століттями нашої ери.

Про це повідомляє НВ

 
 

Коментарі (0) перегляди: 928

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах