Наука та ІТ  |  16.04.19  |  вівторок
 

Переносити мобільний номер між операторами можна з 1-го травня

Усі мобільні оператори та національна комісія, що проводить регулювання у сфері зв'язку вже дали позитивну відповідь щодо готовності.

Процедура зміни мобільного оператора із залишанням номера телефону стартує із запізненням у три роки, аніж мав би розпочатися. У порівнянні з іншими країнами — наша держава у цьому процесі відстає на 20 років.

Про можливість перенесення мобільного номера між операторами РЕСУРС "Ваші Новини" повідомляв ще у 2016 році. Тоді планувалося запускати послугу зі зміни мобільного оператора у червні.

Наразі вже оператори заявляють про повну готовність до запуску MNP 1 травня. Також повідомляється, що зараз проводять тестування бізнес-процесів перенесення номерів, а також телеком-сервісів, що мають безперебійно працювати в умовах перенесення.

За попередніми дослідженнями дана послуга може зацікавити до 10% абонентів на ринку. Утім це не означатиме, що вже 1 травня всі подаватимуть заяву на перенесення номера. Усе залежатиме від спрощеності даного процесу для абонентів.

Окрім того в НКРЗІ додають, що важливо, аби усі абоненти попередньо зареєструвалися у свого оператора.

Загалом така система дозволить знову створити конкуренцію на ринку операторів та вибирати клієнтам більш вигідні тарифи при збереженні власного номера телефону. Відтак абоненти зможуть прямо впливати на формування тарифів мобільних операторів.

Станом на сьогодні ця послуга діє у більш ніж 80 країнах світу.

Для того, щоб перейти до іншого оператора — необхідно зареєструвати номер на себе. Щоб це зробити потрібно зателефонувати своєму оператору, або прийти у його офіційний магазин і уточнити питання реєстрації у працівників. Якщо ж номер зареєстрований, то можна розпочинати процедуру перенесення номера.

У випадку, якщо номер не є зареєстрованим — потрібно зайти у песональний кабінет на офіційній веб-сторінці оператора, та за необхідності заповнити заявку, а також завірити її електронно-цифровим підписом. Провести реєстрацію номера можна також і у офіційному магазині оператора, для цього слід надати документ, що засвідчує особу. Наприклад паспорт, посвідчення водія, або ідентифікаційни номер.

Після реєстрації слід подати заявку на перенесення номера до нового оператора. Цю процедуру можна провести онлайн, або у магазині оператора. Як тільки оператор погодить перенесення номера — ви зможете прийти у найближчий магазин нового оператора та іншу нову SIM-карту, але вже з попереднім номером.

Розглянути вашу заявку оператор до якого переходить абонент повинен упродовж робочого дня та повідомити про це оператора, від якого клієнт іде, а також адміністратора ЦБД. Впродовж наступного робочого дня оператор, якого покидає абонент повинен прийняти рішення про початок процедури. Для абонента послуга MNP буде платною. Її вартість встановлюватиме той оператор, до якого переходитиме клієнт. На загал уся процедура займатиме приблизно три дні.

Оператор може відмовити у перенесенні номера, за умови, якщо номер не є зареєстрованим, зареєстрований на іншу людину, або ж у заяві є неповні, або неправдиві дані. Окрім того, перерва між змінами операторів має складати не менше 30-ти календарних днів.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах