Наука та ІТ  |  20.07.19  |  субота
 

Microsoft стала жертвою масштабних махінацій українця

Українець, який працював у компанії Microsoft, завдав їй збитків на 10 мільйонів доларів за допомогою «бонусів» фірми для співробітників. На «зароблені» кошти Володимир Кващук придбав авто Tesla за $162 тис. та маєток за $1,6 млн.

Зараз йому загрожує до 20 років позбавлення волі та штраф 250 тисяч доларів, пише The Register.

Кващук займав посаду QA-тестувальника Microsoft у 2016 – 2018 рр. Тестувальники компанії мають змогу робити безкоштовні покупки за допомогою карт знижок. Однак для уникнення махінацій Microsoft заблокувала доставку матеріальних товарів, придбаними за картками. Тому українець купував за знижками подарункові сертифікати у магазині Microsoft та перепродавав їх.

Компанія помітила стрімке збільшення використання подарункових сертифікатів та почала внутрішнє розслідування, підключивши Секретну службу та Податкове управління США. Квачука відстежили за ланцюжком акаунтів та цифрових гаманців.

Раніше прокуратура США висунула звинувачення українському хакеру та ще восьми його спільникам, які вкрали та перепродали інформацію із бази даних Комісії з цінних паперів і бірж США. А минулого року американські прокурори заарештували трьох хакерів з України, які здійснили кібератаки на більш, ніж 100 компаній у США.

Про це повідомляє UA.News

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах