Наука та ІТ  |  06.11.18  |  вівторок
 

Небезпечно проживати біля аеропортів та доріг, - Вчені

За результатами дослідження, люди, які часто зіштовхуються з найвищим рівнем хронічного шуму, як наприклад, від шосе та аеропорту, підвищують ризик інфарктів та інсультів.

Шуми здатні посилити активність тієї ділянки мозку, що бере участь у стресовій реакції, що сприяє розвитку запальних процесів кровоносних судин. Це показали відповідні експерименти, проведені під час наукових сесій Американської асоціації серця, пише Xinhua.

У дослідженнях взяли участь 499 здорових людей, середній вік яких 56 років. Протягом п'яти років з початку тестування 40 учасників пережили серцево-судинне захворювання. З'ясувалося, що підвищена активність мигдаликів, які регулюють стрес і емоції, провокує запальні процеси в крові, що є фактором ризику інфарктів чи інсультів.

За даними дослідження, у цих людей ризик серцевого нападу або інсульту зростав більш ніж втричі порівняно з тими, що жили у відносній тиші. І ризик цей залишався підвищеним навіть після того, як дослідники виключили інші провокуючі фактори, як от забрудненість повітря, високий рівень холестерину, куріння та діабет.

Відтак, за рекомендацією науковців, медики при лікуванні своїх пацієнтів повинні брати до уваги хронічний шум, щоб звести до мінімуму вплив цього негативного фактора на здоров'я хворого.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

 
 

Останні коментарі

1
e