Наука та ІТ  |  13.02.18  |  вівторок
 

Львівські вчені сконструювали безпілотник

Літальний апарат створили науковці Інституту геодезії НУ "Львівська політехніка", повідомили у прес-службі закладу.

Проект під назвою "Arrow" є спільною роботою "Львівської політехніки" та київської компанії. Кияни розробили конструкцію пристрою, а вдосконаленням фотограмметричної частини та опрацюванням цифрових зображень займалися львівські науковці.

"Якщо порівняти американський безпілотник фірми Trimble і наш, то вони різняться не лише класом, технічними характеристиками, а й зовнішнім виглядом (на світлині). У нашій моделі встановлено гіростабілізатори – це дозволяє проводити класичне аерознімання з кутами нахилу знімання, що не перевищують 3–5 градусів; є парашутна система, яка дозволяє у разі непередбачених обставин здійснити м’яку посадку, оскільки для нас важливо зберегти літак з дорогою цифровою камерою неушкодженим",

– зазначив керівник проекту, завідувач кафедри фотограмметрії та геоінформатики, професор Володимир Глотва.

За його словами, в минулому році безпілотник почав приносити прибутки.

Маса пристрою складає 8 кілограмів. Під час польоту він може досягати максимальної висоти у 3 тис. м, а його швидкість – 140 км/годину. Запуск апарата у повітря може здійснюватися з рук або за допомогою катапульти. Максимальний час перебування пристою у повітрі - півтори год., а дальність передачі зображення - до 20 км.

Серед своїх аналогів львівський безпілотник вирізняється здатністю отримувати зображення з мінімальними кутами нахилу. Ще однією його перевагою є значно нижча вартість.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах