Наука та ІТ  |  01.03.21  |  понеділок
 

Львівські лікарі вперше в Україні дитину прооперували за допомогою робота (відео)

У Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова вперше в Україні дитину прооперував робот “Da Vinci”. Про це повідомив директор Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Олег Самчук.

Пацієнтка — 13-річна дівчинка із сусідньої області. Дитина народилася із патологією кишківника. Ваду тричі намагалися усунути під час операцій, проте складні хірургічні втручання тільки погіршили стан. У дитини розвинулася рецидивуюча кишкова спайкова непрохідність.

“Вона страждала від болей, що супроводжувалися блювотою. Численні госпіталізації і медикаментозне лікування лише тимчасово полегшували стан. Без ще однієї операції дівчинка не просто страждала б, був ризик виникнення гострої кишкової непрохідності і навіть некрозу, а це уже питання життя. Однак усунення спайок відкритим способом, яких уже було три, надалі загрожувало виникненням нових, що саме собою не було виходом”,

— розповів лікар.

У розвинутих країнах, де медицина є пріоритетом, такі патології усуваються за допомогою роботичних систем “Da Vinci”. Саме малоінвазивні хірургічні технології мінімізують розвиток спайкового процесу у майбутньому. Тому, дізнавшись про наявність “Da Vinci” у нашій лікарні, батьки дівчинки звернулися по допомогу до львівських лікарів.

“З допомогою “Da Vinci” наші спеціалісти зробили три проколи розміром по вісім міліметрів кожен. У черевну порожнину дитини розмістили камеру, яка транслювала на монітор зображення у тривимірній проекції із 20-кратним збільшенням. Це все одно, що зазирнути всередину пацієнта, не розрізаючи його. Хірург, який сидів за пультом, поклавши руки на надчутливі сенсори, мав додатково ще дві «руки» і ліквідовував множинні спайки із мінімальною травматизацією здорових тканин. На адгезіолізис, тобто, ліквідацію спайок, пішло майже три години”,

— розповідає Олег Самчук.

Уже зараз можна стверджувати: операція минула успішно. Ранній післяопераційний період є задовільний. Дівчинку більше не турбують болі в животі, вона встає з ліжка і уже навіть ходить коридором. І хоча попереду у пацієнтки ще тривала реабілітація, вона має хорошу перспективу назавжди забути про свою проблему. Операцію виконували: дитячий хірург Андрій Дворакевич, хірурги Андрій Стасишин та Артур Гураєвський, анестезіолог Віктор Юрченко.

 

Про це повідомляє varta1

 

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах