Наука та ІТ  |  09.04.13  |  вівторок
 

Львів'яни розробили портативну сонячну електростанцію

Американським журналом «Наука і дослідження» (R & D Magazine) було внесено винахід львів'ян поряд з роботами НАСА до списку ста кращих розробок світу.

Науковими співробітниками Національного університету «Львівська політехніка» було створено гнучку гібридну систему з сонячної батареї, суперконденсатора і електронного блоку, - все зведено в єдину автономну систему енергозабезпечення.

Доктор фізико-математичних наук, професор кафедри фізики Львівської політехніки Григорій Ільчук, один з розробників у розмові з кореспондентом газети "Факти" сказав, що гібридна система подібна до листкового пирога: зверху сонячні батареї, а під ними суперконденсатор, вона може гнутися, кріпитися до чого завгодно. При цьому система є ефективнішою і значно дешевшою від закордонних негнучких аналогів, набагато легшою, «бере» і розсіяне світло, вона екологічно більш безпечна. "Систему можна широко використовувати. Скажімо, освітлювати і обігрівати туристичну палатку, забезпечувати енергією побутові прилади. Будучи прикріпленою до сумки, вона може зарядити мобільний телефон" - зазначив Григорій Ільчук.

Розробка була створена на замовлення іноземних інвесторів. Зокрема, співробітники Тайванського текстильного науково-дослідного інституту з пропозицією розпочати роботи у сфері акумуляторів сонячної енергії для перетворення її в електричну.«Вони поводилися дуже насторожено, - зазначає Григорій Ільчук. - Спочатку приїхали до Львова, ознайомилися з нашими розробками, патентами, лабораторіями, а вже потім почали розмову про перший етап роботи - створення гнучкого суперконденсатора».
Львівські учені провели величезну роботу. При цьому замовником було встановлено дуже жорсткий контроль, кожен зразок відправляли в Тайвань на тестування. Ставлення до львівських науковців змінилося лише після інноваційного форуму в Тайвані. Суперконденсатор, представлений тайванською стороною, мав великий успіх. Усі дивувалися, що це розробка України. Потім співпраця стала ще тіснішою. Розпочали другий етап - створення гібридної системи...
Коли у Трускавці проходив міжнародний економічний форум, там на винахід львівських вчених не звернули уваги, те ж саме було під час форуму з енергозбереження. Аж у Флориді (США) львів'ян визнали.
Відтак, замовники отримали кілька патентів на цей винахід у Тайвані, Євросоюзі, США та Японії, заплативши 500 тисяч доларів. Текстильники починають займатися виробництвом гнучкої автономної системи енергозабезпечення, допрацьовують технологію, українці модифікують свою систему.
«Прикро, що в нашій країні все це не потрібно, - зазначає Григорій Ільчук. - Ми пробували зацікавити міську владу Львова також своїм соціальним проектом САЛО - системою автономного локального освітлення. Вона може бути встановлена у під'їздах, на вулицях, в парках, школах і дитячих садах. Але міськрада не звернула уваги на нашу пропозицію».

 
 

Коментарі (0) перегляди: 6173

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

 
 

Останні коментарі

1
e