Наука та ІТ  |  10.01.20  |  п'ятниця
 

Літак Boeing 737 MAX був спроектований клоунами, – листування працівників компанії

Корпорація Boeing опублікувала листування 2 працівників, у якому вони розкритикували літак 737 MAX і комп'ютерну систему управління ним. Зауважимо, що український літак МАУ, який розбився в Ірані, був Boeing 737-800 NG.

Електронне листування працівників Boeing датоване ще березнем 2017 року. Вони обговорювали в месенджері проблеми з комп'ютерною системою, що керує 737 MAX. Так, один з працівників написав, що цей літак "розроблений клоунами, які перебувають під наглядом мавп", пише Bloomberg.

Ще 1 повідомлення ще 2015 року свідчить про те, що компанія Boeing вдавалася до лобістських методів при появі вимог з боку регуляторів. У листуванні працівник компанії припустив, що регулювальні органи захочуть розробити тренажер з певним типом сповіщень у кабіні пілота. І Boeing начебто планує цьому протистояти.

"Ймовірно, нам потрібна підтримка на найвищому рівні, коли настане час для остаточних переговорів",

– писав у листуванні працівник компанії.

З листування також стало відомо, що компанія намагалась уникнути дорогого процесу навчання пілотів на тренажерах 737 MAX.

У повідомленні за 2018 рік працівник Boeing запитує у своїх колег, чи посадили б вони свою сім'ю на літак 737 MAX. Обоє співрозмовників відповіли негативно.

Boeing скерувала копію листування, а це понад 100 сторінок, у профільні комітети сенату Конгресу і Федеральне авіаційне управління США. У компанії повідомлення працівників назвали "абсолютно неприйнятними" і вибачилися перед своїми клієнтами за "провокаційні заяви".

Зауважимо, що використання лайнерів Boeing 737 MAX припинили після 2 падінь літаків цієї моделі. Так, у жовтні 2018 року Boeing 737 MАХ 8 розбився в Індонезії. Тоді загинули 189 людей. У березні 2019 року катастрофа літака Boeing 737 MAX в Ефіопії забрала життя 157 людей.

 

Про це повідомляє 24tv.ua

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах