Наука та ІТ  |  22.11.21  |  понеділок
 

Китай запустив ракету з гіперзвукового планера — Financial Times ЗМІ

Про це пише Financial Times.

В межах випробувань гіперзвукової зброї Китай запустив ракету з планера, швидкість якого у п'ять разів перевищувала швидкість звуку. Експерти зазначають, що це суперечить законам фізики.

Як повідомляє видання, в кінці липня в районі Південнокитайського моря Китай провів секретні випробування, під час яких був запущений гіперзвуковий планер. Згодом від планера відокремився об'єкт — ймовірно, ракета класу “повітря-повітря”. Також це міг бути засіб електронної протидії, призначений для відключення елементів протиракетної оборони противника.

Зазначається, що експерти наразі не можуть зрозуміти, як у КНР змогли обійти закони фізики й запустити ракету з гіперзвукового планера. Раніше це не вдавалося жодній державі.

Посольство Китаю в США стверджує, що у них немає даних про випробування такої зброї. За даними Financial Times, Білий дім коментувати інформацію відмовився.

Що відомо

Військово-морський флот і армія Сполучених Штатів випробували прототипи компонентів гіперзвукової зброї. Три тести пройшли успішно.
17 жовтня повідомлялось, що КНР випробовувала ракету, яка здатна нести ядерну зброю. Нібито під час випробувального польоту ракета по низькій орбіті облетіла земну кулю, потім знизилася для враження цілі, але в неї не влучила.
Речник Міністерства закордонних справ Китаю Чжао Ліцзянь спростував повідомлення про те, що Китай у серпні 2021 року здійснив запуск гіперзвукового літального апарату. У Пекіні стверджують, що випробовували "космічний апарат".

Про це повідомляє suspilne.media

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах