Наука та ІТ  |  19.05.17  |  п'ятниця
 

Китай вперше в історії видобув "горючий лід"

Китайські нафтовики повідомили про початок видобутку "горючого льоду" з дна океану. В управлінні геологічних досліджень Китаю це вже назвали "новою сланцевою революцією".

"Горючий лід" - це з'єднання води і природного газу, що представляє собою кристалічну речовину під високим тиском. Учасники проекту відзначають, що 1 куб. метр сланцевого льоду, у пароподібному стані дорівнює 160 куб. метрам природного газу. Таким чином, якщо використовувати його як пальне, то на 100 літрах природного газу автомобіль проїде 300 кілометрів, а на 100 літрах "горючого льоду" - 50 тисяч. 

Як заявляє заступник Управління геологічних досліджень Китаю Лі Цзіньфу, майбутнє світової енергетики стоїть саме за сланцевими енергоносіями, а відкриття цієї технології можна порівняти зі "сланцевою революцією" в США 2012 року.

Головний інженер проекту повідомляє, що зразки сланцевого льоду були підняті з глибини 1.2 кілометра і наразі було видобуто близько 120 тисяч куб. метрів пального. За його словами, кожен день їх група видобуває понад 10 тис. куб. метрів "горючого льоду", тому лише за 8 днів роботи вони досягли поставленої цілі.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

Loading...