Наука та ІТ  |  23.10.21  |  субота
 

Компанія Facebook звинуватила українця в крадіжці даних 178 мільйонів користувачів

Про це повідомляє Business Insider.

Компанія Facebook подала до суду північного округу штату Каліфорнія (США) позов проти громадянина України за звинуваченням у крадіжці та продажу особистих даних 178 мільйонів користувачів соціальної мережі.

У компанії стверджують, що громадянин України Олександр Солонченко, відомий під псевдонімом Solomame, порушив "Загальні положення та умови" та "Умови платформи", які забороняють користувачам незаконно використовувати її дані, отримувати їх за допомогою автоматизованих засобів і додавати в будь-який каталог без схвалення соцмережі.

Як випливає з позовної заяви, з січня 2018 року по вересень 2019 року Солонченко отримав доступ до ідентифікаційних даних аккаунтів і телефонних номерів 178 мільйонів користувачів Facebook. Зазначається, що доступ до цих даних українець отримав завдяки спеціальній програмі, яка автоматично відправляла користувачам запити через додаток Messenger.

За даними Facebook, у травні 2021 року Солонченко продав вкрадені дані на одному з онлайн майданчиків Raid Forums. Представники компанії долучили до позову скріншот аккаунту з вказаного сайту, який, ймовірно, належить Солошенку.

"У мене також є деякі інші бази даних, списки споживачів, бази даних B2B по всьому світу, бази телефонів, непублічні дані FB. Будь ласка, напишіть мені свій контакт, якщо зацікавлені",

— написав Солошенко.

Також у Facebook стверджують, що в жовтні 2020 року хакер запропонував на порталі Raid Forums продати дані 10 мільйонів користувачів або клієнтів українського державного ПриватБанку, а також дані 18 мільйонів користувачів або клієнтів компанії "Нова пошта".

З огляду на це компанія просить федеральний суд, щоб справу Солошенка розглянув суд присяжних, заборонити українцю використання своїх продуктів і продаж отриманих від нього даних, а також зобов'язати його компенсувати Facebook завданий збиток.

Що відомо

Увечері 4 жовтня користувачі соціальних мереж Facebook, Instagram та месенджера WhatsApp повідомили про збій у їхній роботі. Окрім того, надійшли повідомлення про проблеми із роботою Twitter, Telegram, TikTok, сервісів Google та Amazon, музичного сервісу Spotify, стримінгового відеосервісу Netflix, телекомунікаційної компанії Virgin Media, а також низки інших сайтів та сервісів. Робота основних платформ відновилася тільки близько 1:00 за українським часом.
5 жовтня засновник соцмережі Марк Цукерберг вибачився за масштабний збій Facebook, Instagram, Whatsapp та Messenger.
Мін’юст США зобов'язав компанію Facebook виплатити понад 14 млн доларів штрафу та компенсацій за порушення правил працевлаштування іноземців.

Про це повідомляє suspilne.media

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах