Наука та ІТ  |  09.11.19  |  субота
 

Кількість охочих взяти участь в антарктичній експедиції України подвоїлася

На місця науковців у 25-у Українську антарктичну експедицію (УАЕ) на 2020-2021 роки подалося удвічі більше кандидатів, ніж торік у 24-у експедицію. Про це повідомив директор Національного антарктичного наукового центру МОН Євген Дикий, коментуючи підсумки прийому документів у 25-у УАЕ.

"Це означає, що “туристична” хвиля – ті, хто просто хоче поїхати в одне з найвіддаленіших і найсуворіших місць планети, – дещо спала. Натомість науковці відкривають для себе можливість проведення в Антарктиді унікальних наукових досліджень. І це справді важливо, адже в Антарктиді Україна робить науку світового рівня", 

- зазначив Дикий.

За його словами, цього року є 36 претендентів на 7 місць науковців у експедиції, тоді як минулого року надійшли заявки від 17 кандидатів. Загалом на конкурс із відбору полярників для 25-ї УАЕ подалися 88 кандидатів: 66 чоловіків та 22 жінки. В середньому це більш як 7 претендентів на 1 місце, адже в загін зимівників набирають 12 фахівців: 7 науковців, дизеліста-електрика, системного механіка, системного адміністратора зв'язку, лікаря та кухаря.

Найбільше серед претендентів спостерігається охочих проводити біологічні дослідження (15 кандидатів), далі – кухар та лікар (по 13 кандидатів). Крім лікаря та кухаря, найбільша кількість претенденток - на геокосмічні дослідження.

При цьому директор НАНЦ додав, що остаточний склад 25-ої УАЕ буде визначено у січні 2020 року. Кандидати мають пройти ще співбесіду, психологічне тестування, медогляд та відповідні тренінги.

Про це повідомляє УНН

 
 

Коментарі (0) перегляди: 617

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах