Наука та ІТ  |  12.07.19  |  п'ятниця
 

Хлопець із синдромом Дауна вперше в Україні здобув вищу освіту

Усі ці 5 років Богдан сумлінно вчився і часто був набагато успішнішим за звичайних студентів.

Лучанин Богдан Кравчук став першим українцем із синдромом Дауна, який здобув вищу освіту. Він отримав диплом бакалавра історії.

Про це у Facebook повідомляє працівниця Українського інституту національної пам’яті Леся Бондарук.

"Сьогодні лучанин Богдан Кравчук отримав диплом бакалавра історії!!! Він перший в Україні хлопець з Синдромом Дауна, який здобув вищу освіту!",

– написала вона.

За словами Лесі Бондарук, вона та мама Богдана Кравчука 5 років тому боролися за його право на вищу освіту.

"Виявилося, що радянську норму з 70-х років про заборону на вищу освіту людям з особливими потребами можна побороти сучасними підходами до освіти. Красно дякую міністру освіти Сергію Квіту та його заступнику Павлу Полянському, які зрозуміли й підтримали право особливих дітей на вищу освіту",

– зазначила вона.

Усі ці 5 років Богдан сумлінно вчився і часто був набагато успішнішим за звичайних студентів. Вони могли прогуляти, недовчити… А Богдан так любить історію, що він не міг бути іншим і не міг підвести високу довіру до його можливостей. У його успіхах велика допомога мами – Євгенії Кінах, яка була незмінним асистентом свого любимого студента.

Також Бондарук додала, що приклад Богдана Кравчука – це промінь надії багатьом батькам особливих дітей. Бо відтепер вони знають, що якщо вірити у своїх дітей і розвивати їхні можливості, то мрії збуваються.

Про це повідомляє Львівський портал

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах