Наука та ІТ  |  10.09.19  |  вівторок
 

Історик натрапив на невідомий реєстр гетьманів

Історик Тарас Чухліб віднайшов перший реєстр гетьманів Війська Запорізького у Варшавському Архіві Головному Актів Давніх. Документ датується 1680-ми.

У ньому старший син провідника національно-визвольної війни, Тиміш Хмельницький, записаний як гетьман. У списку він йде за Іваном Виговським (1658 - 1659). Тиміш загинув під Сучавою - тепер у Румунії, від смертельного поранення у 1653-му. Він ніколи не згадувався, з цією титулатурою, повідомляє Козацький Край.

Знаково, що знахідку цю зроблено напередодні пам'ятних дат, пов'язаних з Тимішем Хмельницьким, який народився 16 вересня 1632 року в Суботові на Чигиринщині, а помер 15 вересня 1653 року від смертельної рани. Козаки привезли тіло Тиміша до рідного Суботова наприкінці жовтня того ж року – у Суботові він і похований.

Вчений продовжує роботу у архіві. Шукає відповідь на питання, чи були козаки лицарями. Знайшов документ, з автографами гетьманів Григорія Лободи, Григорія Крутневича та Самійла Кішки. Вони підписувались як: "Старший над Військом Запорозьким з усім лицарством запорозьким".

Про це повідомляє Газета.юа

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах