Наука та ІТ  |  07.01.19  |  понеділок
 

Інфраструктура в Арктиці буде практично знищена до 2050 року

Усе будівництво інфраструктури в Арктиці колись давно будувалося без урахування можливої ​​зміни клімату.

Річ у тім, що зараз вона знаходиться у вічній мерзлоті, однак через глобальні кліматичні зміни вже до 2050 року вона буде практично повністю знищена. Таку інформацію повідомляють дослідники.

Вчені стверджують, що через 30 років 70% інфраструктури в Арктиці будуть серйозно пошкоджена. Дослідники стверджують, що вічна мерзлота в Північній півкулі стрімко тане, що, в свою чергу, впливає на екосистему і клімат. Танення вічної мерзлоти також стрімко пошкоджує промислову і житлову інфраструктури в Арктиці, і, на думку вчених, життя людей, що проживають на цих територіях, наражається на серйозну небезпеку. Вчені з США, Норвегії та Фінляндії змоделювали кліматичні зміни в Північній півкулі в найближчі 30 років. Крім того, ними була складена карта вічної мерзлоти. Дослідники відзначили на ній райони, де осідання грунту може привести до серйозних руйнувань.

Найбільша небезпека загрожує Ямалу, зокрема, найпівнічнішій залізниці в світі - Обської-Бованенково. У цій зоні зараз проживають десятки тисяч людей в 1200 містах. 33% інфраструктури також знаходиться в районах, де ризики танення вічної мерзлоти істотно зростають з кожним роком. На цій території знаходяться 36 тисяч будинків, а також майже половина російських арктичних родовищ газу і нафти.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах