Наука та ІТ  |  10.12.13  |  вівторок
 

У Південній Кореї спустили на воду найбільше у світі судно

Судно Prelude FLNG завдовжки 488 метрів і завширшки 74 метри будують на одному з сухих доків верфі Кодже у Південній Кореї на замовлення компанії Shell.

Судно невдовзі стане найбільшою плаваючою спорудою на Землі. Довжина його корпусу перевищує висоту відомого хмарочоса Empire State Building.

По завершенні будівництва судно Prelude FLNG перероблятиме природний газ, який видобувають із морського дна, і вироблятиме зріджений газ LNG та перекачуватиме його в ємності транспортних суден-танкерів просто у відкритому морі.

У повністю спорядженому і завантаженому стані вага судна Prelude FLNG становитиме 661 400 тонн. Впродовж року ця фабрика зможе виробити 3,8 мільйона тонн зрідженого газу LNG. Місткість її внутрішніх ємностей для скрапленого газу становить 430 мільйонів літрів. Це еквівалентно об'єму 175 басейнів олімпійського класу.

Судно Prelude FLNG базуватиметься в районі морського родовища природного газу, яке розташовується за 475 кілометрів на північний схід від Брума (Західна Австралія). Плаваюча фабрика перебуватиме в цьому районі безперервно протягом 25 років, адже її конструкція зроблена таким чином, що судно може перебувати у відкритому морі цілий рік за будь-яких погодних умов.

Компанія Shell планує повністю завершити спорудження судна Prelude FLNG до 2017 року. Тоді плаваючу фабрику відправлять у район морського родовища газу і вона розпочне працювати.

 
 

Коментарі (0) перегляди: 3817

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах