Наука та ІТ  |  10.10.19  |  четвер
 

Франківці готують ноу-хау щодо громадського моніторингу якості повітря в Україні

Команда технічних експертів "Eco city" (Івано-Франківськ) за підтримки чеської організації «Арніка» в рамках міжнародного проекту «Кампанія за чисте повітря в містах Східної України» розпочала роботу над станціями громадського моніторингу якості повітря нового покоління.

25 вдосконалених міні-станцій найближчим часом будуть презентовані і встановлені в п'яти промислових містах України: Харкові, Кривому Розі, Запоріжжі, Дніпрі, Краматорську, інформують "Вікна" з посиланням на пресслужбу ГО "Дзига".

Громадський моніторинг якості повітря вимагає застосування одночасно ефективних, простих і доступних технічних рішень. Для вирішення цієї проблеми команда «Eco city» за сприяння «Арніки» розробила нове покоління станцій моніторингу якості повітря "ОКСИДЖЕН". Завдяки ряду технічних оновлень станції отримали нові функціональні можливості і вдосконалений дизайн, який враховує особливості моніторингу якості повітря в житлових кварталах.

На відміну від традиційних пилемірів, станції "ОКСИДЖЕН" нададуть нові можливості оцінки якості повітря за сімома показниками: зважені частинки РМ10 і РМ2.5, азоту діоксид, вуглецю оксид, аміак, формальдегід, приземний озон, сумарні органічні речовини. П'ять з цих забруднювальних речовин входять в пріоритетний список "А", щодо яких проводиться оцінювання якості повітря згідно з новим Порядком державного моніторингу у сфері охорони атмосферного повітря (ПКМУ від 14 серпня 2019 р № 827).

Розширені функціональні можливості дозволять не тільки отримувати оперативні дані про якість атмосферного повітря, а й накопичувати великі дані для оцінки і прогнозування індексів забруднення і ризиків для здоров'я населення. Детальна презентація технічного рішення за участю експертів і громадськості відбудеться найближчим часом. Поки що партнери проекту - громадські екологічні ініціативи підбирають локації для установки станцій моніторингу.

Чеська сторона зазначила повну відкритість і компетентність команди «Eco city», а також готовність до всебічного розвитку альтернативної системи громадського моніторингу якості повітря в Україні.

Міжнародний проект «Кампанія за чисте повітря в містах Східної України» реалізується громадською організацією «Арніка» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чехії в рамках Програми співпраці для трансформації.

Про це повідомляє vikna.if.ua

 

ТЕМАТИЧНІ НОВИНИ

27.09 У Києві пройдуть наукові пікніки
 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах