Наука та ІТ  |  26.12.18  |  середа
 

В Ізраїлі винайдено біорозкладаний пластик

Група вчених з Ізраїля винайшла біорозкладаний пластик, який не залишає жодних відходів.

Про це повідомляє EurekAlert! із посиланням на журнал Bioresource Technology.

Нова технологія виробництва стійких біополімерів належить дослідникам з Тель-Авівського університету. Вчені розробили спосіб створення пластика, який не вимагає, землі, прісної води або дорогих ресурсів хімічної промисловості – він став реальним завдяки морським мікроорганізмам, які харчуються багатоклітинними водоростями та продукують субстрат для виробництва полігідроксіалканоатів - дешевих речовин для виробництва пластику, який розкладається в ґрунті всього за 2 роки.

Співавтор роботи Олександр Гольдберг заявив, що звичайний пластик розкладається сотні років, таким чином, пляшки, обгортки та пакети створюють пластикові «континенти» в океанах, що наражає на небезпеку тварин і забруднює навколишнє середовище. Більш того, пластик виробляється з нафтопродуктів, а сам промисловий процес супроводжується виділенням небезпечних хімічних речовин.

За словами вчених, щоб створити біорозкладаний пластик, треба лише морські мікроорганізми та водорості, а реакція відбувається в солоній морській воді.

Зазначається, що вже існують заводи, які можуть виробляти новий вид біопластика в промислових масштабах, але вони використовують рослини, які вимагають сільськогосподарських земель і прісної води, тож потрібно лише перепрофілювати їх для роботи з новим видом вихідних матеріалів.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах