Наука та ІТ  |  12.04.19  |  п'ятниця
 

Вперше в Україні запрацював Банк грудного молока

Здорова мама в період лактації може стати потенційним донором молока.

У п’ятницю, 12 квітня, у Києві в перинатальному центрі запрацював перший в Україні Банк грудного молока.

Про це інформує перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

За його словами, пацієнти стаціонару перинатального центру та пацієнти з інших лікувальних закладів міста за призначенням лікаря можуть користуватися донорським молоком.

Діти, котрі вживають донорське молоко замість суміші, з меншою ймовірністю можуть захворіти на такі небезпечні хвороби, як: некротичний ентероколіт, сепсис, ретинопатію. Також у дітей зменшується ризик непереносності коров’ячого білка, затримки спорожнення шлунку та ін.

«Саме зважаючи на ці дані було прийнято рішення про відкриття першого столичного Банку грудного молока на базі Перинатального центру м. Києва, в якому народжується близько 80% усіх недоношених маленьких киян з критично низькою масою тіла», – розповів Микола Поворозник.

У Банк збирають молоко, досліджують його, обробляють і роздають дітям, котрі його потребують (звичайно за призначенням лікаря).

Донором молока може бути здорова мама в період лактації, котра годує власну дитину та готова поділитися своїм молоком із малюками, які його потребують. Перед тим ця мама повинна пройти спеціальні обстеження, необхідні аналізи, співбесіду та анкетування з фахівцем Банку грудного молока. Вона має повідомити про свій спосіб життя, історію інфекційних хвороб, поточний стан здоров’я.

З бюджету Києва було виділено 9 мільйонів гривень для створення Банку грудного молока.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

 
 

Останні коментарі

1
e