Наука та ІТ  |  13.01.18  |  субота
 

До атаки вірусу Petya в Україні причетна розвідка РФ - ЦРУ

Відзначається, що атака була "спробою порушити фінансову систему країни на тлі війни з бойовиками, лояльними Кремлю".

На думку працівників ЦРУ, "з високим ступенем ймовірності" вірус NotPetya (Petya), який атакував Україну в червні, був створений Головним розвідувальним управлінням РФ.

Про це повідомило "The Washigton Post" з посиланням на засекречені звіти ЦРУ.

як повідомляється, хакери використали тактику watering hole. Згідно з нею, шоб атакувати системи компаній і підприємств, вірусом заражають сайт, який найчастіше відвідують працівники.

На думку ЦРУ, ГРУ використовувало вірус-вимагач, аби створити враження, що за атакою стоять звичайні хакери, а не ціла держава.

"Протягом багатьох днів люди класифікували NotPetya як реального вимагача. Знадобилося кілька днів, щоб люди зрозуміли, що він робить",

- зазначив Метт Суйче, засновник компанії з кібербезпеки "Comae Technologies".

У статті "The Washington Post" наголошується, що більш ніж половиною жертв NotPetya стали українські об'єкти. Крім того, атаки зазнали системи в Індії, Данії та Сполучених Штатах Америки. У ЦРУ наразі не коментують цю інформацію.

Нагадаємо, 27 червня відбулася масштабна кібератака з застосуванням вірусу Petya на українські банки, урядові сайти, енергетичні компанії та низку інших об'єктів в Україні. Згодом ця атака поширилася на інші країни.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах