Наука та ІТ  |  14.12.18  |  п'ятниця
 

Держава виділить кошти на проекти львівських учених

Серед проектів-переможців державного конкурсу є четверо науковців зі Львова.

У 2019 році Міністерство освіти і науки України профінансує 54 проекти молодих вчених та роботу над проектами, що розпочались минулого року. На це все держава виділила 75 мільйонів гривень.

Про це повідомляє МОН України.

Серед проектів-переможців державного конкурсу є четверо науковців зі Львова.

Найвищу оцінку (91,7 бала) конкурсної комісії отримав проект «Функціональні наноматеріали для адаптивного роботизованого інформаційно-вимірювального комплексу оборонного спрямування» доцента кафедри спеціалізованих комп’ютерних систем «Львівської політехніки», доктора технічних наук Галини Клим.

Ще одну високу оцінку (86,3 бала) отримав проект докторанта, кандидата технічних наук Христини Іванюк «Вплив структурної організації напівпровідників органічної природи на люмінісцентні та фотоелектричні параметри приладів органічної електроніки».

Експерти оцінили у 80,7 бала проект доцента кафедри систем автоматизованого проектування, кандидата технічних наук Назарія Андрущака «Інноваційне використання твердотільних і нанокомпозитних матеріалів для керування субтерагерцовим випромінюванням».

Конкурсна комісія оцінила (80,3 бала) проект «Електронні та екситонні стани в новітніх іонних напівпровідниках типу органічно-неорганічних перовськитів» від науковця Львівського національного університету імені Івана Франка.

У МОН кажуть, що проекти будуть виконуватися протягом трьох років.

У 2019 році на їхню реалізацію виділять 23 мільйони гривень. Ще 52 мільйони гривень виділять на фінансування початих раніше робіт молодих вчених, обраних за конкурсом 2017 року.

«До 2020 року ми плануємо довести бюджет цього конкурсу до 100 млн гривень, адже підтримка молодих вчених – це один з пріоритетів МОН. Звісно, ми розуміємо, що навіть цих коштів не буде достатньо, щоб така підтримка була на належному рівні, однак, як засвідчує практика, цей конкурс є для молоді гарною мотивацією, можливістю отримувати новий досвід та розвиватися», – зазначив керівник директорату науки МОН Дмитро Чеберкус.

Загалом на конкурс надійшов 361 проект із понад 100 вишів і наукових установ МОН. Їхню експертизу за різними секціями проводила Експертна рада МОН. Експертизу за кожним проектом проводили п’ятеро фахівців. Під час підрахунку загальної кількості балів не враховували найвищу та найнижчу оцінки. Тобто суму рахували як середнє арифметичне значення трьох оцінок у діапазоні між найнижчою і найвищою.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах