Наука та ІТ  |  14.05.20  |  четвер
 

Bloomberg: Вакцина від коронавірусу може з'явитися не раніше кінця 2021 року

Фармакологічна індустрія змінила свої настрої і прогнози щодо появи препарату, який би міг зупинити пандемію COVID-19.

Виконавчий директор компанії Novartis AG Вас Нарасімхан сказав, що вакцина COVID-19 може стати доступною лише в другому півріччі 2021 року. Це його твердження співзвучне з консенсусом у фармакологічній індустрії.

"Найкращим способом розібратися з пандемією, швидше за все, буде вакцина від COVID-19", - цитує слова Нарасімхана Bloomberg. "Але на це знадобиться більше часу. Гадаю, мине від півтора до двох років",

- додав він.

Видання нагадує, що деякі розробники вакцин прогнозують, що в обмежених кількостях профілактичний препарат від коронавірусу з'явиться вже цього року. Але директори фармакологічних компаній здебільшого займають більш обережну позицію. Дослідники, які працюють над вакциною в Оксфордському університеті, стверджують, що тестування їхнього продукту буде повністю завершено до осені. Президент США Дональд Трамп нещодавно оголосив спеціальну операцію Warp Speed, в рамках якої потрібно виготовити 300 мільйонів доз для імунізації до кінця цього року.

Мільярдер Білл Гейтс, фонд якого зосередився на боротьбі з COVID-19, сказав, що розраховує на появу вакцини впродовж періоду від 9 місяців до двох років. Нарасімхан сказав, що наразі близько 90 вакцин-кандидатів перебувають на етапі розробки або проходять клінічні випробування. Його ж компанія Novartis цим не займається.

 

Про це повідомляє unian

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах