Наука та ІТ  |  03.01.14  |  п'ятниця
 

До 2040-го на вулицях з'являться патрулі роботів

Професор робототехніки з Університету Шеффілда Ноель Шаркі стверджує, що невдовзі безпеку та охорону правопорядку довірять штучному інтелекту.

У найближчі 30 років гуманоїдних роботів використовуватимуть для забезпечення порядку на спортивних іграх, а також – під час страйків та бунтів. Шаркі зазначає, що вони патрулюватимуть міські центри і кримінальні райони, в яких можливі спалахи насильства.

«Роботи матимуть доволі високий рівень розпізнавання мови і зможуть ставити запитання і реагувати на відповіді. «Який ваш ідентифікаційний номер? Що ви тут робите? Проходьте». Вони зможуть працювати в команді і озброюватися нелетальною зброєю (наприклад, тазерами або сітями) і виїжджати на виклики для вирішення складних ситуацій та арешту підозрюваних»,

- додає професор.

Окрім виконання звичайних завдань, наприклад, перевірки квитків або затримання хуліганів на громадських заходах, вони також зможуть розпорошувати над натовпом RFID датчики або якийсь футуристичний еквівалент, щоб учасників цієї події можна було відстежити навіть тоді, коли натовп розійдеться, стверджує вчений.

До 2070 року, за словами професора, роботи майже не відрізнятимуться від людей. Також вони зможуть застосовувати технології "інтелектуального рою", які практично унеможливлять втечу від них, зазначає Шаркі. А роботизовані поліцейські машини їздитимуть вулицями, скануючи номери машин і автоматично стягуючи штрафи з банківських рахунків їхніх власників.

Водночас професор Ноель Шаркі попереджає, що флоти роботів DARPA, які за запевненнями військових розробляються для «гуманітарних» і «рятувальних» цілей, насправді спроектовані для вбивств. Його слова підтвердила організація Human Rights Watch, а також колишній офіцер розвідки, підполковник Дуглас Прайєр.

Нагадаємо, фахівці декількох російських установ військово-промислового комплексу працюють над створенням спеціальних роботів-антитерористів.

 
 

Коментарі (0) перегляди: 3551

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

 
 

Останні коментарі

1
e