Наука та ІТ  |  13.09.18  |  четвер
 

Астрономи отримали унікальний знімок галактики-монстра

Вперше в історії астрономи отримали докладне зображення галактики COSMOS-AzTEC-1, яка народжує нові зірки в 1 тисячу разів швидше, ніж Чумацький шлях.

Відзначається, що астрономи з Масачусетського університету США і Національної астрономічної обсерваторії Японії проводили спостереження за цією галактикою. Астрономам вона була відома давно, проте прилади не дозволяли зробити знімки з високою роздільною здатністю. Нові технології допомогли виявити структурні деталі цієї галактики, що дозволить пояснити вченим, чому ця галактика утворює зірки з такою високою швидкістю. За словами астрономів, подібні космічні явища з'явилися після великого вибуху, і вони народжують нові зірки в 1 тисячу разів швидше, ніж Чумацький шлях.

Як відзначили астрономи, за інтенсивне зародження нових зірок відповідають нестабільні молекулярні хмари, і вони розсіяні по всій галактиці. Сила тяжіння всередині галактики спрямована всередину, а тиск, який виштовхує назовні, збалансовано в газових хмарах. У виявленої галактиці хмари нестійкі, і в той момент, коли гравітація долає їх тиск, хмари швидко народжують нові зірки.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах