Наука та ІТ  |  11.03.19  |  понеділок
 

3D мікроскоп вперше зняв роботу нервової системи на відео

Інженери та нейробіологи із Колумбії вирішили, за допомогою спільних зусиль, створити відео, яке б показало рух окремих нервових клітин.

Дані, які вдалось отримати із цих відеороликів, показують, як нервові клітини, які називають пропріоцептивними нейронами, працюють разом, аби допомогти тілу відчути, де саме воно знаходиться в просторі.

Щоб змогти створити таке відео дослідники використовували SCAPE, передовий мікроскоп, розроблений в Колумбії, який відображає нейрони з блискавичною швидкістю.

"Ми знаємо, що мозок отримує сенсорні сигнали. Хоча електричні імпульси проходили вздовж нейронів, ми не могли зрозуміти, чому деякі види нейронів розташовані в певних положеннях, або як певні патерни передачі сигналів представляють різні рухи",

- сказав доктор наук Уеслі Ґрюбер, головний дослідник Колумбійського інституту Мортімера Б. Цукерман з вивчення психічного поведінки і співавтор статті.

Також він розповів й про те, що аби зрозуміти, як працює вищевказаний процес потрібно було знати, які сигнали посилають нейрони, поки личинка плазує без перешкод.

Як зазначає доктор Елізабет Хіллман істоти на яких проводять досліди, а саме мухи, черви і риби мають набагато простіший мозок, ніж люди, але це дає вченим можливість дізнатися, як насправді працює цілісна нервова система, клітина за клітиною. Також вона зазначає, що краще зрозумівши такі прості система науковці зможуть з часом перейти до більш складних систем, включаючи вивчення ссавців.

Здатність SCAPE захоплювати мозок в дії настає в ідеальний час.

Кінцева мета дослідження полягає в тому, щоб використовувати нові інструменти, такі як SCAPE, аби точно й детально зрозуміти, як мільярди з'єднань між клітинами в мозку, поряд з їхньою складною діяльністю, здатні генерувати велику кількість складних форм поведінки, які можуть бути причиною індивідуальної самосвідомості для кожної людини.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах