Населені пункти  |  04.11.21  |  четвер
 

Мовний омбудсман хоче перейменувати низку населених пунктів

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь запропонував змінити назви низки населених пунктів України через їхній "російськомовний характер".

Як заявив Кремінь в ефірі Українського радіо, перейменування слід провести у відповідність до правопису, стандартів державної мови та вимог статті 41 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної"

"Сьогодні я підписав декілька десятків звернень на керівників місцевих органів державної влади проханням увідповіднювати правопису, стандартів державної мови та вимог статті 41 Закону назви населених пунктів",

– сказав він.

Кремінь пояснив, що отримує численні звернення та повідомлення від громадян, які скаржаться на те, що назви низки населених пунктів мають російськомовний характер та не відповідають правилам і нормам українського правопису.

"Це такі населені пункти, як Арбузинка, Сєвєродонецьк, Южноукраїнськ, Южне, Спокойствіє, Надєждівка, Переводчикове, Луч, Первомайське, Первомайськ та багато інших”,

– зазначив омбудсман.

За словами Кременя, багато з них мали інші історичні назви та були несправедливо перейменовані за часів комуністичної влади.

Посадовець нагадав, що відповідно до частини першої статті 41 мовного закону географічні назви, а також назви скверів, бульварів, вулиць, провулків, узвозів, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних, мостів та інших об’єктів топоніміки населених пунктів виконуються державною мовою.

"У зв’язку із цим мають бути вжиті всі необхідні заходи щодо приведення географічних назв у відповідність до правопису, стандартів державної мови та вимог статті 41 Закону. Це сприятиме забезпеченню функціонування державної мови як інструмента об’єднання українського суспільства, засобу зміцнення державної єдності та територіальної цілісності України, її незалежної державності й національної безпеки",

– наголосив омбудсман.

Про це повідомляє suspilne.media

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

 
 

Останні коментарі

1
e