Надзвичайна ситуація  |  21.10.21  |  четвер
 

В Індії та Непалі через повені загинули понад 180 людей

Про це повідомляє BBC.

У результаті сильних дощів, які викликали раптові повені у Непалі й двох штатах Індії – Уттаракханді та Кералі, загинули понад 180 людей.

Як зазначає видання, жертвами стихії стали щонайменше 88 людей у Непалі та 55 в індійському штаті Уттаракханд. У Кералі через повінь загинуло ще 42 людини. Десятки людей в обох країнах вважаються зниклими безвісти.

Найбільше у Непалі постраждали райони Панчтар на сході та Ілам і Доті на заході країни. Зокрема, серед жертв тут опинилась родина з шести людей, у тому числі трьох дітей, чий будинок був похований в результаті раптової повені та зсуву ґрунту.

Уряд Непалу пообіцяв виділити 1700 доларів родинам кожної жертви повені.

Через стихію уряд Індії закрив школи та припинив релігійну та туристичну діяльність у гімалайському штаті Уттаракханд. Прем’єр-міністр штату Пушкар Сінгх Дамі оголосив про виплату компенсації в розмірі 400 000 рупій (5300 доларів США) сім'ям загиблих і ще 190 000 рупій (2500 доларів) тим, чиї будинки були зруйновані.

"Я дуже засмучений загибеллю людей через зливи в деяких частинах Уттаракханда. Нехай поранені якнайшвидше одужають",

– зазначив прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді.

Експерти пояснюють сильні дощі кліматичною кризою, а також звертають увагу на гідроенергетичні проєкти у верхів'ях Гімалаїв і надмірне і часто неконтрольоване будівництво на крутих схилах, яке завдає шкоди природному середовищу регіону.

Що відомо

18 жовтня повідомлялось, що в результаті повені в індійському штаті Керала загинули щонайменше 24 людини.
21 жовтня через шквальний вітер на півночі Франції без світла залишилися 250 будинків, а на низці ліній зупинилися потяги.

Про це повідомляє suspilne.media

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

 
 

Останні коментарі

1
e