Надзвичайна ситуація  |  04.04.20  |  субота
 

Як у Львові ховатимуть людей, які померли внаслідок коронавірусної хвороби

У Львові міський штаб із прийняття оперативних рішень в умовах загрози епідемії коронавірусної інфекції у Львові розробив порядок поховань осіб із підозрою на коронавірус і тих, хто мали коронавірусну хворобу.

Про це повідомила пресслужба Львівської міської ради.

«Сьогодні на засіданні оперативного штабу ми затвердили чітку логістику поховання людей з підозрою на коронавірус або ж мали коронавірусну хворобу. Було ретельно прописано відповідний порядок поховання, обов’язки ритуальної служби, обов’язки працівників кладовищ. Відповідний протокол ми виносимо сьогодні на засідання комісії з питань ТЕБ і НС»,

— розповіла Галина Слічна, очільниця міського штабу із прийняття оперативних рішень в умовах загрози епідемії коронавірусної інфекції у Львові.


Організація поховання померлих осіб від коронавірусної хвороби та тих, що мали підозру на COVID-19

Поховання померлих осіб від коронавірусної хвороби та тих, що мали підозру на COVID-19, здійснюється із дотриманням нижче наведених вимог:

У разі встановлення факту смерті особи від коронавірусної хвороби тіло померлого перевозиться із закладу охорони здоров’я до КЗ ЛОР обласне паталогомічне бюро (морг) для проведення всіх необхідних процедур.
Якщо особа, яка перебувала на самоізоляції вдома, маючи підозру на коронавірусну інфекцію або підтверджену коронавірусну інфекцію, померла, то в такому випадку родичі померлого повинні одразу сповістити про факт смерті поліцію, свого сімейного лікаря або зателефонувати на «103».
Поліція, сімейний лікар та працівники швидкої допомоги керуються окремим протоколом щодо COVID-19.
Дезінфекція помешкання, ізоляція родичів та подальше інформування всіх необхідних служб здійснюється за відповідним протоколом.
В морзі тіло померлого має бути оброблене дезінфекційним хлоровмісним розчином, поміщене у непроникний герметичний пакет-мішок та покладене у щільно закриту труну.
Прощання з померлим і похорон з дому заборонено.
З моргу щільно закрита труна має бути доставлена на спецавтомобілі ЛКП «Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг» (вул. Костя Левицького, 94–96) до місця поховання.
Могилу викопують глибиною не менше 2 метрів.
Якщо поховання здійснюється у гробівець, то щільно закриту дерев’яну труну поміщають в цинкову труну.
При здійсненні поховання померлого дозволяється перебувати одночасно не більше 10 особам, забезпечивши відстань між особами не менше ніж 2 метри, при наявності усіх елементів захисту (рукавички, окуляри, захисні маски).
На самому похороні відповідальним членом сім’ї померлого має бути чітко проведений облік осіб, присутніх при похованні із зазначенням дати і часу перебування, у якому має міститись ПІБ особи, адреса проживання, контактний номер телефону. Інформація заповнюється згідно з формою, наданою відповідальному члену сім’ї в ЛКП «Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг» (вул. Костя Левицького, 94–96) під час оформлення документів про смерть.
Духовенству дозволено здійснювати похорон лише в сам день поховання з дотриманням усіх правил та норм карантину.
Порядок дій членів сім’ї померлого від коронавірусної хвороби або з підозрою на коронавірус:

Участь у похороні померлого можуть брати особи з дотримуванням усіх норм та правил карантину.
При отриманні повідомлення про смерть близької людини, сім’я померлого повинна визначити відповідальну особу, яка не має проявів захворювання та буде здійснювати організаційні питання щодо похорону.
Учасники похорону мають добиратися до місця поховання індивідуальним транспортом.
Після похорону засоби особистого захисту покласти в пакет та викинути в сміттєвий контейнер.
Порядок дій відповідальної особи від сім’ї померлого

Відповідальною особою може бути людина, яка не має проявів захворювання, дотримується усіх правил карантину та користується засобами індивідуального захисту (рукавички, окуляри, захисні маски).
Одразу після отримання звістки про смерть близької людини визначена особа повинна прибути в ЛКП «Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг» (вул. Костя Левицького, 94–96) для узгодження всіх подальших дій щодо організації похорону.
Відповідальна особа повинна мати при собі документ, що засвідчує особу, отримати в ЛКП «Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг» пам‘ятку поведінки на похороні та, за потреби, отримати всі необхідні елементи захисту для забезпечення учасників похорону.
На самому похороні відповідальним членом сім’ї померлого має бути чітко проведений облік осіб, присутніх при похованні із зазначенням дати і часу перебування, у якому має міститись ПІБ особи, адреса проживання, контактний номер телефону. Інформація заповнюється згідно з формою, наданою відповідальному члену сім‘ї в ЛКП «Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг» під час оформлення документів про смерть.
У разі, якщо відповідальна особа від родини відсутня, організацією похорону займається ЛКП «Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг».
Порядок дій працівників ритуальної служби

Одержувач замовлення на похоронне обслуговування при оформленні договору-замовлення:

Повинен використовувати захисний костюм, рукавички, маску, антисептик, окуляри.
Отримати документи від відповідальної особи, визначеної родиною.
Оформити всі необхідні документи, що стосуються організації похорону.
Проінформувати про порядок організації похорону з чітким дотриманням санітарних норм.
Передати члену сім’ї бланк (за окремою формою) для проведення обліку осіб, присутніх під час поховання із зазначенням дати і часу перебування, що має містити ПІБ, адреси проживання, контактний номер телефону.
Отримати після похорону від члена сім’ї бланк з обліком людей, присутніх на похороні.
Водій автокатафалки:

Повинен використовувати засоби спецзахисту: спеціальні комбінезони (захисні костюми), рукавички, маски, антисептик.
Після проведення похорону автомобіль має бути продезінфікований.
Робітники ритуальних послуг:

При здійсненні поховання обов’язково повинні використовувати засоби індивідуального захисту: спеціальні комбінезони (захисні костюми), рукавички, маски, антисептик.
При в’їзді в установу, де перебуває тіло померлого, зобов’язані перевірити, чи труна з померлим є щільно закрита.
На спецтраспорті доставити труну до місця поховання.
Після завершення поховання, провести повну особисту дезінфекцію та дезінфекцію транспортного засобу на території підприємства (вул. Костя Левицького, 94–96).
Землекопи:

1. При здійсненні поховання обов’язково повинні використовувати засоби індивідуального захисту: спеціальні комбінезони (захисні костюми), рукавички, маски, антисептик.
2. Могилу викопують глибиною не менше як 2 метрів.
4. Якщо поховання здійснюється у гробівець, то щільно закриту дерев‘яну труну поміщають в цинкову труну.
5. Після завершення поховання здійснити повну особисту дезінфекцію та дезінфекцію інвентарю, який використовувався для опускання труни з померлим в яму.

Завідувач кладовища:

1. Повинен використовувати засоби індивідуального захисту: рукавички, маску, антисептик.
2. Дозволяти поховання померлих лише, якщо труна є щільно закрита.
3. Здійснює контроль за дотриманням допустимої кількості осіб на цвинтарі та усіх карантинних умов.
4. Під час здійснення поховання контролювати дотримання відстані між людьми не менше, ніж 2 м.

Про це повідомляє varta1

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах