Надзвичайна ситуація  |  10.10.18  |  середа
 

Вибухи в Ічні продовжуються з інтенсивністю - один вибух на 3 хв

Особовий склад не тільки гасить пожежу в Ічні, але й здійснює інженерну та повітряну розвідку, і розміновує проходи до складів.

Міністр оборони України Степан Полторак під час засідання Кабінету міністрів, яке транслював телеканал ZIK, заявив, що оперативна група розпочала опитування особового складу з метою визначення причини вибухів боєприпасів в Ічні. З'ясовано, що перші вибухи відбулися вчора о 3:20 відразу на трьох сховищах. Уже о 3:45 сталося ще шість вибухів на різних сховищах. Це відбувалося по всьому периметру, по всіх кутках і в центрі.

На думку Полторака, таку розконцентрацію вибухів зроблено для того, щоб не було змоги ефективно боротися з подією і локалізувати поширення підривів снарядів і боєприпасів.

"Після того, як було проведено опитування і ми попередньо зрозуміли, що відбувається, ми приступили до гасіння пожежі. На місці працювала техніка Збройних сил, служби надзвичайних ситуацій. На даний момент там працює п’ять танків, три машини інженерного розгородження, які уже ввійшли в арсенал і почали гасіння пожеж на окремих ділянках. Інтенсивність вибухів на сьогоднішній ранок складає один на три хвилини. Був іще потужний вибух вночі", – розповідає міністр оборони. 

За його словами, особовий склад не тільки гасить пожежу, але й проводить інженерну та повітряну розвідку, а також розміновує проходи для проходження техніки і зручності гасіння вогню.

"Зранку також до гасіння пожежі приступила авіація ДСНС, відбулося вже декілька вильотів. На арсеналі є ще задимлення, але я думаю, що найближчим часом буде можливість ліквідувати цю пожежу", – доповнює Полторак.

Нагадаємо, що 9 жовтня в місті Ічня у Чернігівській області вибухнули склади з боєприпасами. Пожежою охоплено 682,6 га арсеналу Міністерства оборони, з яких 402 га - технічна територія.

За даними Генерального штабу, на складі боєприпасів ставалося 2-3 вибухи на секунду.

Відповідно до повідомлення у ДСНС, евакуйовано близько 10 тисяч людей. Загиблих осіб у результаті вибухів не виявлено. Проте 63 людей з Ічні звернулися до лікарні з поганим самопочуттям через дим.

Укрзалізниця закрила три перегони для руху поїздів унаслідок вибухів на Чернігівщині.

Військова прокуратура Центрального регіону України розпочала кримінальне провадження за ч. 3 ст. 425 ККУ (недбале ставлення військової службової особи до служби в умовах воєнного стану або в бойовій обстановці) за фактами вибухів боєприпасів на складах.

За попередньою інформацією, як повідомляє голова комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони Сергій Пашинський, ще рік тому було проінспектовано склад боєприпасів в Ічні на Чернігівщині та рекомендовано терміново перемістити всі боєприпаси у спеціальні бетонні сховища.


 

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах