Надзвичайна ситуація  |  22.10.18  |  понеділок
 

В Угорщині рівень води Дунаю досяг рекордного мінімуму

У Будапешті, внаслідок значного зниження рівня води в Дунаї, багато суден не можуть повернутися додому.

У Будапешті рівень води річки Дунаю досяг рекордного мінімуму, через що багато суден не можуть повернутися додому. Востаннє таке зниження рівня води спостерігали 71 рік тому. Подібний рівень води був 6 листопада 1946 року (абсолютний мінімум становив 51 сантиметр).

Від початку серпня в Угорщині триває посуха, внаслідок чого рівень річки Дунаю знизився до 43-44 сантиметрів. Про це зазначено в заяві управління водного господарства Угорщини (так інформує mukachevo.net).

З огляду на рекордно низький рівень води в Дунаї, заборонено прохід вантажних суден по річці, а також круїзних суден. Чимало туристичних фірм змушені скасувати круїзи по Дунаю. Через подальшу посуху очікують, що рівень води в Дунаї й надалі буде знижуватись.

За словами прес-секретаря управління водного господарства Габріелли Сіклош, рекордно низький рівень Дунаю спостерігають на різних ділянках уздовж річки, зокрема в Пакші, Адоні та Домборі.

Круїзні теплоходи Українського Дунайського пароплавства не зможуть поки що повернутися додому. На сьогодні всі судна завершили свою навігацію-2018. Однак повернутися до рідного порту їм не вдається через низький рівень води на Дунаї.

Під час навігації теплоходи "Молдавія", "Україна" та "Дніпро" здійснили по 24 рейси, "Волга" - 25 рейсів. Вони перевезли 14 652 пасажирів. Однак зараз вони стоять у порту Лінц. Частина екіпажу відправляються автобусами додому. На борту теплоходів залишаться тільки експлуатаційники, котрі мають дочекатися покращення навігаційних умов і відправлять судна в базовий порт.

Через надто спекотне літо сталося обміління Дунаю. Покращити ситуацію зможуть лише рясні опади, які прогнозують у листопаді. 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах