Надзвичайна ситуація  |  14.02.19  |  четвер
 

В Ірані підірвали вантажівку з вибухівкою

Внаслідок теракту загинули щонайменше 27 військових "Корпусу вартових Ісламської революції".

В іранській провінції Систан і Белуджистан під час вибуху загинули щонайменше 27 членів «Корпусу вартових Ісламської революції».

«Щонайменше 27 військових "Корпусу вартових Ісламської революції" загинули внаслідок теракту, вчиненого у середу, 13 лютого, в іранській провінції Систан і Белуджистан на південному сході країни», - зазначено в повідомленні DW.

Проте іранська агенція Fars повідомляє про 41 загиблу особу під час теракту, з-поміж яких є цивільні.

Вибух влаштував терорист-смертник на дорозі між містами Хаш і Захедан.

У «Корпусі вартових» повідомили, що група військових поверталася з кордону, коли начинену вибухівкою вантажівку підірвали біля їхнього автобуса.

Відповідальність за теракт взяло на себе сунітське джихадистське угруповання «Джаіш аль-Адл». Офіційний Тегеран вважає це угруповання терористичним, яке складається з колишніх членів сунітської екстремістської групи «Джундалла», яка діяла у провінції до 2010 року.

Бахрам Гасемі, речник міністерства закордонних справ Ірану, пообіцяв, що влада відповість за цю атаку:

«Самовіддані військові і розвідка... помстяться за кров мучеників, які загинули у цьому інциденті».

«Корпус вартових Ісламської революції» офіційно є частиною збройних сил Ірану. Це військово-політичне формування створено у 1979 році для «захисту завоювань Ісламської революції».

У жовтні 2017 року США включили «Корпус вартових Ісламської революції» до санкційного списку осіб і організацій, які здійснюють терористичну діяльність або надають підтримку терористам.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах