Надзвичайна ситуація  |  28.11.18  |  середа
 

МінТОТ: Росія захопила українські кораблі в міжнародних водах

Росія, вчинивши акт агресії, порушила норми міжнародного гуманітарного права, тому її чекає "невідворотність покарання".

Росія напала та захопила українські військові кораблі в міжнародних водах Чорного моря, тобто за межами лінії державного кордону України на морі, що тимчасово Україна не контролює внаслідок окупації території Автономної Республіки Крим.

Про це інформує Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, зважаючи на координати перебування військових суден «Бердянськ», «Нікополь» і «Яну Капу» в момент обстрілу та затримання їх військовими підрозділами Кремля.

«Згідно зі ст. 95 Конвенції з морського права, військові кораблі користуються у відкритому морі повним імунітетом від юрисдикції будь-якої держави, крім держави, під прапором якої вони перебувають», – зазначили в МінТОТ.

Також у міністерстві доповнили, що, відповідно до резолюції 3314 Генеральної Асамблеї ООН від 14 грудня 1974 року, напад збройними силами однієї держави на морські сили або флот іншої держави є агресією. Затримані українські військовослужбовці перебувають під захистом Женевської конвенції про поводження з військовополоненими 1949 року.

У МінТОТ наголосили, що Росія, вчинивши акт агресії, порушила норми міжнародного гуманітарного права. Тому її чекає «невідворотність покарання».

Нагадаємо, що 25 листопада, близько 20:28, катери Прикордонної служби ФСБ РФ відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України в Азовському морі. Російський спецназ захопив три військові українські кораблі та було поранено шестеро українських моряків.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах