Надзвичайна ситуація  |  11.01.19  |  п'ятниця
 

У Львові обвалилась гіпсова ліпнина з фасаду поліклініки

Будівлю, яку занесли до реєстру пам'яток архітектури, вчасно не реконструювали через брак фінансування.

У п’ятницю, 10 січня, у Львові на вулиці Руській із фасаду будівлі першої міської поліклініки обвалилась частина гіпсової ліпнини.

Про це інформують у прес-службі Львівської міської ради.

«Сьогодні з 4-го поверху стався обвал гіпсової ліпнини — це кругла ліпнина зі сторони входу біля зупинки. Ми з 2010 року неодноразово повідомляли про необхідність проведення робіт на цій будівлі, однак реконструкції не проводили через брак фінансування. Комісія зафіксувала цей випадок, місце події обгородили й уже прибрали ліпнину, яка обвалилася. Коли стався обвал, людей на зупинці не було, тому ніхто не постраждав», - повідомила в. о. головного лікаря КНП «Перша міська поліклініка Львова» Наталія Бачун.

У 2006 році в поліклініці замінили частину даху, а цього року в будівлі почали реставрувати вікна. За кошти проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста» реставрували металеві елементи будинку та балконів, а також дві вхідні брами.

Нагадаємо, що у 1905-1906 роках спорудили цю будівлю на вулиці Руській, 20 за проектом архітекторів Івана Левинського та Тадеуша Обмінського. Її було призначено для страхового товариства «Дністер», а у 1950-х роках у будівлі облаштували гуртожиток для партійної школи при обкомі КПУ, їдальню і спортзал облради, лазню та майстерню взуття. Нині будівлю занесли до реєстру пам’яток архітектури.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах