Надзвичайна ситуація  |  14.08.18  |  вівторок
 

У Генуї обвалився міст з автомобілями - десятки загиблих

На півночі Італії обвалилася величезна конструкція моста, на якому знаходилося безліч автомобілів.

Про це повідомляє видання Il Post.

Офіційної інформації щодо кількості постраждалих наразі не надходило, проте місцева влада вже попередньо заявила про десятки загиблих. Зараз ведуться посилені рятувальні роботи, які ускладнює стихія: йде сильний дощ. На момент обвалу конструкції на мосту, протяжність якого сягає кілометра, знаходилося багато машин і, швидше за все, вантажівок.

Обвал на мосту Моранді дійсно був дуже смертоносним, оскільки він не просто перебуває на висоті 90 метрів, але і проходить над річкою Полчевера. Це може стати не тільки обтяжливою обставиною для жертв катастрофи, а й ускладнить роботу рятувальників, у той час як рахунок зараз йде на хвилини.

ДОПОВНЕНО

За інформацією експертів, міст швидше за все звалився через деформацію конструкції. На цей момент траса А10, по якій проходив міст, перекрита.

Міністр транспорту Італії заявив, що це велика трагедія для всієї країни. Наразі він прямує на місце катастрофи зі своїми помічниками.

Зі слів рятувальників, відомо про загибель вже 20-ти чоловік. За оцінками, на мосту в момент обвалення перебувало не менше 10-ти автомобілів.

18:00 - відомо про щонайменше 30 загиблих. Поліція рекомендує водіям триматися подалі від місця катастрофи. 

Тим часом рятувальники почали витягати виживших з-під завалів. Наразі знайдено сім чоловік, у постраждалих переламані спини, їх на вертольотах відвезли до найближчих госпіталей. Також на місце прибули психологи, які працюють зі свідками інциденту.

Погода в Генуї просто жахлива, проте, судячи з трансляції із інстаграму, дощ все ж таки припинився.

Також журналістам вдалося взяти інтерв'ю в очевидців події. Вони стверджують, що перед обваленням у міст сильно вдарила блискавка.

Таким чином, існує три основні версії подій. Згідно з першою, на мосту послабилися несучі конструкції (під час обвалення проходили технічні роботи із їхнього зміцнення). Згідно з другою, причиною всьому розмиття ґрунту через сильний дощ та згідно з третьою - удар блискавки. 

20:30 - 35 загиблих, 14 постраждалих. Звіти рятувальників говорять про те, що в момент обвалу на мосту було 30 автомобілів і три вантажівки. Деякі з них потонули в річці.

Міністр транспорту Італії заявив, що відомство подасть в суд на компанію Autostrade per l'itali, яка відповідала за функціонування та ремонт моста в Генуї.

Свої співчуття висловив також глава Європейської комісії Жан Клод Юнкер.

"Я дуже засмучений через сьогоднішній обвали моста в Генуї, який забрав багато життів. Від імені Єврокомісії я хочу висловити глибокі і щирі співчуття сім'ям і друзям тих, хто загинув, а також народу Італії"

- заявив політик.

Втім, заступник Прем'єр-міністра Італії Маттео Сальвини вороже ставиться в цій ситуації до європейського партнерства. Він заявив, що міст не змогли полагодити зокрема через те, що багато грошей іде на європейські заходи, тим самим надавши ситуації політичний підтекст.

"Стільки шкіл, лікарень і автомагістралей потребують технічного обслуговування, проте часто нам говорять, що ми не можемо витрачати гроші через європейські обмеження. ВВП, заборгованості... Наші наступні заходи ляжуть в основу безпеки італійців та їх права на життя, роботу і здоров'я "

- передає слова Прем'єра канал 112.

Нагадаємо, що у Сирії вибухнув склад боєприпасів. Місто Сармада розташоване в провінції Ідліб і на цей момент знаходиться під контролем повстанців.

 

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах