Надзвичайна ситуація  |  23.02.18  |  п'ятниця
 

Стала відома страшна причина загибелі бійця ЗСУ на Львівщині

Військовослужбовця вбили під час так званих "стрільб на залякування", коли по військовим стріляють з бойової зброї з близької відстані.

Вчора, 22 лютого, близько 13:00, під час  навчально-бойових стрільб на полігоні у Львівській області загинув прапорщик Державної прикордонної служби Михайло Цапа.

Як виявилося пізніше, його і ще кількох військовослужбовців загнали в бліндаж і вистрілили в їх сторону з 40-мм ручного протитанкового гранатомета. В результаті, боєць прикордонної служби загинув.

Найстрашніше, що міжнародні військові інструктори, що працюють в Україні, неодноразово попереджали українське командування про те, що подібні практики, яких немає в найсильніших арміях світу, зокрема в НАТО, обов'язково призведуть до людських жертв. Але на їхнє попередження ніхто не звернув уваги.

У березні минулого року група 18 військових фахівців та інструкторів з таких країн як США, Ізраїль і Великобританія, підписали офіційно звернення до військового командування України з вимогою припинити "стрільби на залякування".

"Останнім часом, ми все частіше помічаємо небезпечну тенденцію в середовищі приватних центрів навчання, інструктора яких в гонитві за красивою картинкою і матеріальною вигодою застосовують так званий - "вогонь  на залякування". Йдеться про обстріл інструктором "живими патронами" на відстані кількох сантиметрів від його тіла. Ця практика не є нічим іншим, як абсолютно безглуздим ризиком для військовослужбовців. Це тільки питання часу - коли будуть перші поранення і жертви",

- писали інструктори ще в березні 2017 року.

Як зазначали міжнародні військові фахівці, в Україні вважають, що така система навчання нібито є у всіх сильних арміях і що "необстріляний солдат не виживе в першому бою". Але вони спростовують таку думку. Навчання військових Ізраїлю, США та інших провідних країн світу, не включають "порочну, неефективну, дурну і виключно небезпечну практику обстрілу учня в неконтрольованих умовах".

"Подібні практики дійсно широко застосовується Аль Каїдою, Хамасом, Боко Харам, Хизбаллой, Північною Кореєю, Іраном. Ми можемо припустити, що і в Росії, деякі підрозділи її використовують. Ці терористичні організації і країни не цінують людське життя, а й у військовому і тактичному відношенні не довели перевагу таких методик на поле бою. Ці методи неефективні", 

- наполягали офіцери.

Вони вважають, що в Україні досі немає чіткої, стандартної програми навчання родів військ, що породжує велику кількість доморощених фахівців, які керуються роліками з Youtube і сценами з голлівудських фільмів.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах