Надзвичайна ситуація  |  24.05.18  |  четвер
 

На Донбасі все готово для початку нового етапу війни

Українські Об'єднані сили і проросійські сепаратисти підтягують до лінії розмежування танки, "гради" і важку артилерію.

Про це в інтерв'ю німецькому виданню DW розповів заступник голови Спеціальної моніторингової місії Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) на Донбасі Олександр Гуґ.

Він зазначає, що з того часу, як військова операція в Донецькій і Луганській області змінила свій формат (з АТО на ООС - ред.), спостерігається взаємне загострення. Зафіксовані не тільки обстріли із застосуванням важкого озброєння, як з боку української армії, так і з боку сепаратистів, а й безпосередні бойові зіткнення, чого не було вже тривалий час.

Спостерігачі ОБСЄ зафіксували, як на лінії розмежування значно збільшилася кількість важкої зброї:  мінометів, систем залпового вогню "Град", а також танків, що порушує умови Мінських угод.

У результаті взаємних обстрілів, як зазначає представник Моніторингової місії, страждають мирні жителі з обох боків фронту. Різко збільшилася кількість загиблих, поранених. Руйнуються об'єкти інфраструктури та життєдіяльності.

Як каже Олександр Гуґ, пошук винних у цій ситуації нічого не дасть, адже кожна зі сторін стверджує, що веде вогонь у відповідь.

"І ви можете лише уявити собі логіку такої аргументації:  якщо ви стріляєте у відповідь, ви маєте очікувати, що інша сторона також стрілятиме у відповідь, на що ви знову стрілятимете у відповідь на цю відповідь. І це буде безкінечна спіраль насильства, і я думаю, що ми на початку такої спіралі",

- заявив він.

Олександр Гуґ стверджує, що ця підготовка може привести до нового етапу війни на Донбасі зразка 2014-2015 років. Якщо не вдасться переконати сторони відвести важке озброєння від лінії зіткнення, то гаряча фаза конфлікту неминуча, наголошує він.

Представник ОБСЄ поскаржився, що Мінські угоди, які могли зупинити конфлікт, не виконуються.

"Я думаю, питання, яке тут має бути поставлено: чому сторони не виконують обіцянки, які вони дали у Мінську, і чому вони не ставлять тривоги, потреби і страхи мирного населення на перше місце. Якщо вони зроблять це, ситуація значно зміниться. Усе інше буде лише спекуляцією і не посприяє вирішенню ситуації",

- говорить спостерігач.

Він додав, що існуюча ситуація на Донбасі є найгіршою за останній рік.

Як раніше повідомлялося, українська бойова машина піхоти потрапила у засідку. Вона підірвалася на міні, а потім була обстріляна противником. У бою загинув Іван Сверелуп. Ще двоє захисників України отримали поранення.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

Loading...