Надзвичайна ситуація  |  01.08.19  |  четвер
 

Лісові пожежі в Сибіру вплинуть на клімат всієї планеті–екологи. Економічно невигідно - РФ

Масштабні лісові пожежі регулярно вирують на величезних просторах російського Сибіру, але масштаби пожеж в цьому році досягли рекордного рівня і можуть мати довгостроковий вплив на світовий клімат, пише CBS News, посилаючись на дані Всесвітньої метеорологічної організації.

За даними Greenpeace, в цьому сезоні в Росії згоріло вже понад 12 млн гектарів лісу – це більше за площу Португалії або Словаччини та Хорватії, разом узятих.

Оскільки пожежі охоплюють мільйони гектарів, огортаючи цілі міста чорним димом, екологи попереджають про біду, що загрожує прискоренням танення арктичних льодовиків.

За повідомленнями влади, в понеділок пожежі охопили понад 3,2 млн гектарів землі, головним чином в районах Якутії на півночі і в Красноярську та Іркутську в Сибіру.

За словами федерального агентства лісового господарства Росії, пожежі викликані спекою, а поширюються через сильні вітри.

Густий чорний дим дошкуляє не лише населеним пунктам у регіоні, таким як Челябінськ і Єкатеринбург, а й вносить корективи в повітряні перевезення.

«Дим жахливий. Я задихаюся, в мене паморочиться голова»,

– зазначає госпіталізована в Новосибірську пенсіонерка. Кількість людей, які потрапили в лікарню з набряками органів дихання, різко зросла.

Крім побоювань за здоров’я людей екологи попереджають, що пожежі можуть прискорити глобальне потепління. Дослідники попереджають, що лісові пожежі можуть зростати в геометричній прогресії у зв’язку з тим, що клімат стає все гарячішим.

«Лісові пожежі в східній частині країни давно перестали бути локальною проблемою, – йдеться в заяві російського відділення Greenpeace. – Це перетворилося на екологічну катастрофу з наслідками для всієї країни».

За даними Greenpeace, в цьому році згоріло майже 12 млн гектарів, що призвело до значних викидів CO2 і зниження майбутньої здатності лісів поглинати вуглекислий газ.

«Потім виникає додаткова проблема: сажа падає на лід чи сніг і затемнює їх, тим самим зменшуючи відбивальну здатність поверхні і затримуючи більше тепла», – йдеться в заяві Всесвітньої метеорологічної організації.

Вчені опублікували супутникові знімки NASA, на яких видно, як хмари диму досягають арктичних районів.

«Це можна порівняти з викидами великих міст, – сказав представник Greenpeace Росії Григорій Куксін. – Чим більше пожежі впливають на клімат, тим більше умов створюється для нових небезпечних пожеж».

Ситуація ускладнюється тим, що в Росії не вистачає грошей для гасіння пожеж. Більшість із них бушують у віддалених або недоступних районах, і влада ухвалює рішення про їх гасіння тільки в тому випадку, якщо спричинена шкода перевищить вартість операції.

В іншому випадку роль російської влади обмежується моніторингом лісових пожеж.

Додамо, що під час масштабних пожеж у Сибіру, влада РФ повідомила, що готова надати допомогу Греції, де також відбуваються пожежі в лісах.

«Президент Росії висловив готовність надати необхідну допомогу в подоланні наслідків стихійного лиха», - йдеться в повідомленні. Путін також висловив співчуття рідним і близьким загиблих, заявивши, що Росія розділяє «скорботу братнього народу».

Окрім того, на останньому скликанні Держдуми РФ на питання депутатки Віри Ганзі щодо сибірських пожеж та допомоги людям нардеп В'ячеслав Володін заявив, що Держдума цього питання не буде розглядати з огляду на прийдешню відпустку відомства.

"Ця ситуація відбулася не сьогодні й не вчора, і у відповідних інстанціях була можливість порушити ц питання раніше", - відповів він.

 

Про це повідомляє Рідний край

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах