Надзвичайна ситуація  |  13.01.19  |  неділя
 

Дитина загиблого журналіста тепер під опікою консула в Польщі

Мати дитини знаходиться в лікарні у важкому стані.

Про це повідомляє Укрінформ.

Керівник консульського відділу посольства України в Польщі Світлана Криса взяла під опіку доньку загиблого у ДТП на території Польщі журналіста Романа Кісіля, однорічну Софію Кісіль. Мати Софії перебуває у важкому стані в лікарні.

Консул повідомила що їй вдалося взяти під консульську опіку маленьку Софійку. 

"Ми забрали її з лікарні і відвезли до Варшави, де вона перебуває з бабусею",

- заявила вона.

За словами Світлани Криси, 31-ша стаття консульської конвенції між Україною і Республікою Польща дозволяє взяти під опіку дитину. Ця стаття передбачає, що консульська посадова особа має право взяти під консульську опіку малолітню дитину у випадку, якщо склалася ситуація, під час якої батьки не можуть опікуватися дитиною. У іншому випадку Софія могла б потрапити до дитбудинку, і її опікунство встановлював би суд.

Криса зазначила, що випадки взяття під консульську опіку дітей громадян України є доволі рідкісними.

Матір дитини, яка перебуває у важкому стані, за словами консула, вдалося перевезти з міста Радом до Варшави, де вона й надалі перебуватиме на лікуванні.

Світлана Криса повідомила, що тіла загиблих Романа та його матері Надії буде транспортовано в Україну на початку наступного тижня – у вівторок-середу, одразу після оформлення усіх необхідних документів.

Як відомо, 10 січня загинув в місті Ілжа Мазовецького воєводства в ДТП відомий журналіст Роман Кісіль та його мати. Дружина журналіста отримала важкі травми, а однорічна дитина, Софія, не постраждала.

 

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах