Надзвичайна ситуація  |  14.01.19  |  понеділок
 

ДСНС наголошує про чергову сніголавинну небезпеку

Надзвичайники просять туристів реєструватися перед походом у гори. Адже загроза сходження снігу та лавин досягла 3-го рівня.

У Період 14-15 січня очікуються сильні снігопади та хуртовини в Івано-Франківській, Закарпатській та Львівській областях — передає Укргідрометцентр. Також високий рівень загрози зсуву снігу на дороги залишається у гірських районах.

"Перш ніж вирушити у похід, потрібно зареєструвати свій туристичний маршрут в регіональному підрозділі рятувальної служби. Реєстрація є безкоштовною. Це можна зробити за 10 днів до походу. Представник туристичної групи повинен повідомити оперативного чергового відповідної аварійно-рятувальної служби про похід, вказати його тривалість, маршрут та склад групи",

– наголошують рятувальники.

Зимою також для туриста є загроза відмороження кінцівок та переохолодження. Походи слід організовувати із досвідченими туристами та інструкторами. Взуття повинно бути теплим, окрім того не завадить мати запасні теплі шкарпетки, вовняний светр, шапку, вітрозахисний костюм та аптечку з еластичним бинтом.

"Мобільні телефони, топографічні карти та GPS-приймачі завжди стануть у нагоді, щоб зв'язатись з навколишнім світом, а з допомогою GPS можна легко орієнтуватись на місцевості при поганій видимості. У випадку поганої погоди та заметілі слід відмовитись від походу. Також не слід йти у похід при темряві чи тумані",

– кажуть рятувальники.

При походах в гори слід робити періодичні зупинки тривалістю від 5 до 15 хвилин, аби не порушити терморегуляцію організму та не заробити переохолодження. Не завадять у поході і лижні палиці, які полегшать пересування та збільшать безпеку.

Зареєструватися перед походом у гори можна в обласних управліннях ДСНС.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах