Надзвичайна ситуація  |  17.01.18  |  середа
 

Доктор Комаровський попередив про нову загрозу для України

Відомий в Україні педіатр заявив, що через погану вакцинацію слідом за кором українським громадянам може загрожувати спалах дифтерії.

Про це він заявив в своєму відеозверненні. 

Педіатр закликав українців вакцинуватися від кору і нагадав, що попереджав про спалах захворювання ще рік тому.

При цьому він зазначив, що кір - це квіточки, а "вишенькою на торті" може стати дифтерія.

"Кір - ви зробили щеплення один раз і у вас є на 80-85% захисна реакція. З дифтерією потрібно зробити щеплення три рази поспіль, а потім кожні 10 років вакцинуватися. Так швидко створити імунітет у всіх не вийде. Під час минулої епідемії дорослих померло в 2-3 рази більше, ніж дітей. При дифтерії без сироватки вмирає 50%, з сироваткою в кращих клініках світу - 10-15% хворих. Помирає кожен десятий. Індія виділила сироватку Україні, але при спалаху вона закінчиться за 2-3 дня. Дифтерія прийде обов'язково, вона не може не прийти, це біологічні закони. Тому не чекайте",

- сказав педіатр.

Також він зазначив, що найнебезпечніша ситуація складається, коли суспільство приймає рішення про вакцинацію, але при цьому половина населення прищеплюються, а половина - ні. Тоді виникає небезпека, що хворіти будуть дорослі, а це, наприклад, у випадку з кором, небезпечно бактеріальними ускладненнями. В ідеалі, щепленими повинні бути не менше 90% населення.

Також він зазначив, що немає достовірної статистики щодо смертності, оскільки в разі ускладнень після кору, наприклад, пневмонії або менінгіту, причиною смерті не вказують кір, що викликала ускладнення.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

Loading...