Все  |  10.03.21  |  середа
 

МОЗ оновило карантинні зони

Міністерство охорони здоров'я оновило розподіл на карантинні зони. Найбільше госпіталізацій у Києві та семи областях. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на дані МОЗ.

Згідно з ними, у червоній зоні перебувають чотири області: Житомирська, Івано-Франківська, Закарпатська, Чернівецька.

У помаранчевій зоні опинилися Київ і 8 областей: Вінницька, Донецька, Київська, Львівська, Сумська, Тернопільська, Хмельницька, Черкаська.

Показник госпіталізацій хворих з COVID-19 перевищено у Києві та 7 областях. Зокрема, при визначеному показнику рівня госпіталізацї в 60 на 100 тис. населення у столиці станом на 9 березня він становить 68,8, у Вінницькій області 111,5, у Житомирській 82,8; у Закарпатській 86,5; у Миколаївській 68,1, у Хмельницькій 63,4, у Чернівецькій 81,9.

Найвищий показник госпіталізацій в Івано-Франківській області - 132,8 на 100 тис. населення.

Водночас найвищий показник завантаженості ліжок із киснем на Закарпатті - 71,5%% (при визначеному показнику 65%).

Також високий рівень зайнятості ліжок з киснем в Івано-Франківській області - 62,5%, у Чернівецькій області - 53,5%.

В Києві станом на 9 березня завантаженість ліжок з киснем становить 51,4%.

Як повідомляв Укрінформ, 17 лютого Кабінет Міністрів схвалив постанову про встановлення в Україні адаптивного карантину до 30 квітня, встановлено 4 рівня епіднебезпеки та показники їх визначення.

Зелений рівень дозволяє переглянути підходи до протиепідемічних обмежень в сторону пом’якшення. Встановлюється одночасно на всій території України, якщо захворюваність на грип та ГРВІ на території не менш як 13 регіонів України менш як 50 відсотків від епідемічного порогу; коефіцієнт виявлення випадків інфікування коронавірусом – менш як 5%.

Жовтий рівень діє як базовий на рівні всієї країни. Встановлюється на рівні регіонів.

Помаранчевий – попереджувальний рівень, який свідчить про ускладнення епідемічної ситуації в регіоні, що може призвести до запровадження посилених обмежувальних протиепідемічних заходів. Встановлюється на рівні регіонів, якщо перевищено хоча б один показник: захворюваність на грип та ГРВІ перевищує епідемічний поріг; завантаженість ліжок, забезпечених постачанням медичного кисню, понад 65 відсотків; кількість тестувань методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2 протягом останніх 7 днів на 100 тисяч населення менш як 300; кількість госпіталізацій протягом останніх 7 днів на 100 тисяч населення понад 60; коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 понад 20 відсотків; зростання госпіталізацій протягом останніх 7 днів у порівнянні з попереднім аналогічним періодом – більше за 50 відсотків.

Червоний рівень епідемічної небезпеки встановлюється на рівні регіонів, якщо протягом трьох днів перевищено 2 або більше зазначених показників. Він визначається рішенням Державної комісії з питань ТЕБ та НС з ініціативи міністра охорони здоров'я протягом 48 годин. Рішення щодо скасування червоного рівня приймається у разі досягнення регіоном усіх показників протягом не менш ніж п’яти днів поспіль.

 

Про це повідомляє ukrinform

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах