Все  |  08.07.19  |  понеділок
 

МОЗ хоче заборонити вигрібні ями, спалювання листя та посипання доріг сіллю

Натомість зробити обов’язковими лавочки на вулицях та урни через кожні 60 метрів.

МОЗ України пропонує для обговорення наказ "Про внесення змін до Державних санітарних норм і правил утримання територій населених місць".

У документі ідеться про обов’язкове облаштування пандусів, сортування сміття, заборону вбиралень без каналізування, заборону посипання доріг сіллю проти ожеледиці тощо. Проєкт наказу, зазначають в МОЗ, наближує українські норми до європейських.

"Зміни до наказу вдосконалюють чинні санітарні норми та законодавство, щоби зробити зручнішими та головне – безпечними для життя і здоров'я людей помешкання та громадські споруди, а також території населених місць",

– кажуть в МОЗ.

Нові норми зобов’язуватимуть при проєктуванні, будуванні та утриманні територій облаштовувати широкий (120 см) і пологий з’їзд з тротуару чи велодоріжки; пандус з належною шириною та ухилом або ліфт на кожному з виходів підземних і надземних пішохідних переходів; лави для сидіння вздовж вулиць (кожні 300 м); паркувальні стовпчики або інші перепони для в’їзду машин в пішохідну зону.

Також після ухвалення документу має стати більше громадських туалетів, а вбиральні без каналізації будуть заборонені через небезпеку забруднення ґрунту та підземних вод. Натомість потрібно буде облаштовувати локальні очисні споруди.

У кожній зоні зелених насаджень, де гуляють люди, обов’язково має бути хоча б один громадський стаціонарний туалет. Оптимальна відстань між вбиральнями – до 700 метрів, а в людних місцях – до 300 метрів. У кожній громадській вбиральні має бути стіл для сповивання немовляти та забезпечений доступ до питної води.

Обов’язковим стане й сортування сміття і сміттєві урни через кожні 60 метрів. Сміттєві контейнери будуть роздільними та обов’язково з кришками. Будуть також і норми накопичення сміття. Урни для сміття мають бути на кожному з кутів перехресть вулиць, а також біля зупинок громадського транспорту, входів до метро, вокзалів, підземних переходів, громадських будівель та споруд.

Після ухвалення змін палити траву і листя буде заборонено. Зібране листя вивозитимуть на поля компостування. Забороняється спалювання листя, що призводить до забруднення повітря, води та ґрунту, а також до зникнення певних видів тварин.

Посипати дороги піском і сіллю від ожеледиці також буде заборонено. Натомість дозволять гранвідсів із вмістом солі 7%.

Зміни передбачають, що пішохідні переходи та зони очікування пішоходів потрібно очищати від снігу та ожеледі до твердої поверхні. Мінімальна ширина розчищення тротуару – 120 см. 

Також у МОЗ хочуть заборонити обрізати дерева "для омолодження". Така обрізка зменшує розмір крони дерева і погіршує процес очищення повітря та значно зменшує площу затінених територій.

Окрім того, увесь ґрунт в населених місцях має бути покритий газоном, багаторічними рослинами, пристовбурними решітками або мульчею.

Пропозиції до запропонованого документа можна вносити впродовж місяця з дня опублікування, надіславши їх на електронну pavlo.polamarchuk@gmail.com або на адресу: 01601, м. Київ, вул. Грушевського, 7.

Контроль за виконанням наказу та введення санкцій за його порушення здійснює Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Про це повідомляє Твоє місто

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах