Московський патріархат  |  14.09.18  |  п'ятниця
 

РПЦ не буде працювати в структурах Константинополя через Україну

Тепер на служіннях в РПЦ не будуть молитися за патріарха Константинопольського Варфоломія, що означає тимчасове припинення співслужіння між церквами.

Таке рішення прийняв синод Російської православної церкви сьогодні, 14 вересня. 

Ці свого роду санкції в першу чергу пов'язані з наданням українській церкві автокефалії з боку Константинополя. Також патріарх Кирил закликав зібрати "всеправославний собор", на якому буде вестися обговорення ситуації в Київському патріархаті.

Таким чином, російська церква тимчасово припинила свою участь в стуктурах, де головує Константинополь. Наразі це не позбавляє кліриків можливості проводити спільні богослужіння. Незгадування імені патріарха Константинопольського Варфоломія віддалено означає, що РПЦ не визнає цю церкву, тому що крім Варфоломія на таких богослужіннях зазвичай згадуються імена всіх 15-ти патріархів, церкви яких визнає Російська православна церква.

"Священний Синод Російської православної церкви на своєму сьогоднішньому засіданні прийняв рішення про призупинення поминання патріарха Константинопольського за богослужінням в Російській православній церкві. Ми також прийняли рішення призупинити співслужіння з ієрархами Константинопольського патріархату, призупинити наше участь у всіх структурах, в яких головує або співголовуванням представники Константинопольського патріархату "

- заявив на брифінгу голова відділу зовнішніх церковних зв'язків (ВЗЦЗ) Московського патріархату митрополит Волоколамський Іларіон.

 
 

Коментарі (5) перегляди: 583

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах