Московський патріархат  |  01.12.17  |  п'ятниця
 

"Мій лист використали", - Філарет

Предстоятель УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що примирення з РПЦ не відбулося, а сам він не збирається каятися в розколі церкви.

Про це він повідомив під час прес-конференції у Києві.

За словами Філарета, він написав листа РПЦ задля примирення, але воно не відбулося, оскільки Собор, скориставшись цим зверненням, скерував його не на досягнення примирення, а подав його таким чином, нібито УПЦ КП хоче повернутися в Московський патріархат.

"Ніякого покаяння в тому, що я вибрав шлях автокефалії не було і не буде. У цьому я ніколи не буду каятися, тому що Бог дав нам держава, а значить в цій державі повинна бути незалежна церква",

- заявив Філарет.

Він зауважив, що за автокефалію в 1991 році проголосували всі єпископи України.

"Нас тепер знову хочуть закликати на переговори про повернення до Московського патріархату. І ось я хочу заявити російському єпископату: ніколи українська церква не повернеться в Московський патріархат. Повернення ніколи не буде. А єдина українська помісна церква буде. З часом",

- додав Філарет .

Представники Української православної церкви доволі скептично поставилися до сьогоднішньої заяви патріарха УПЦ КП Філарета.

Зокрема секретар відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ протоієрей Микола Данилевич назвав його висловлювання "брехнею, виправдовуванням, намаганням залишитися в тренді".

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах