Московський патріархат  |  26.07.16  |  вівторок
 

Глава УГКЦ закликав українців не перешкоджати ході УПЦ МП

Патріарх Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав висловив свої думки стосовно хресної ходи до Київа, організованої УПЦ МП.

За словами глави УГКЦ, ця хода несе в собі багато нерелігійних аспектів.

"Думаю, віруючі люди в Україні вміють сьогодні відрізняти релігійне від політичного",

– сподівається владика.

На думку Блаженнішого Святослава, нерелігійний елемент "ходи русского міра" викликає тривогу.

"Ми всі пам’ятаємо, як на початку війни на Донбасі агресор використовував тактику живого щита (використовували старців, жінок, навіть дітей як щит для озброєних злочинців). Така поведінка є просто вершиною цинізму. Я вже не кажу про те, що гідність людської особи не можна використовувати як інструмент задля якоїсь мети",

– наголосив очільник УГКЦ .

Він також нагадав про побоювання, що паломники можуть стати інструментом у досягненні якихось ще не оголошених цілей, як це відбулося нещодавно на сході України.
Владика також висловив сумнів у готовності духовних лідерів УПЦ МП взяти на себе відповідальність за можливі провокації чи інциденти, спричинені учасниками скандальної ходи.

"Чи не буде такого, що вони прийдуть до Києва і вийдуть з-під контролю своїх духовних лідерів? І тоді духовенство просто розведе руками і скаже, що відмежовує себе від їхньої поведінки",

– припустив він.

Зрештою лідер УГКЦ звернувся до українських патріотів з закликом не піддаватися на провокаційні дії і не чинити перешкод ході:

"Застерігаю від будь-яких спроб перешкодити цій ході. Бо такого типу поведінка йде на руку ворогам України... А з нашого боку чи з боку тих, які вважають себе українськими патріотами, не потрібно піддаватися на провокації. Треба просто чітко фіксувати такого виду поведінку і подавати її до загального відома. Гадаю, це також повинні робити органи державної влади".

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах