Все  |  25.07.19  |  четвер
 

Молдова планує купувати газ в України замість Росії

Якщо Україна та Росія не підпишуть угоду про транзит газу, без російського палива залишиться, зокрема, Молдова. Однак ця країна має намір купувати блакитне паливо в України, яке Київ отримує за системою реверсу з Європи.

Як у Брюсселі під час слухань у Комітеті Європарламенту із закордонних справ наголосила прем’єр-міністр Молдови Мая Санду, її країна залежить від російського газу, відтак все, що стосується енергетичної безпеки – це для них надзвичайно складне питання, пише Укрінформ.

"Зараз, як ви знаєте, триває дискусія між Росією та Україною щодо перешкод для транзиту газу через Україну. Якщо це трапиться, не буде знайдено рішення до кінця цього року та відповідну угоду не буде підписано до кінця року, тоді Молдова не буде здатною отримувати газ з Росії",

– зазначила Санду.

Прем’єр-міністр Молдови підкреслила, що постачання газу – це не лише технічна, але й економічна проблема.

«Ми сьогодні купляємо газ у "Газпрому" за ціною, за якою ми могли би купувати його і в України, той, який вона отримує за системою реверсу»,

– додала Санду.

За її словами, задля вирішення цієї проблеми з газом уряд Молдови сьогодні активно працює з урядом Румунії, щоб прискорити імплементацію проекту газопроводу Ясси – Кишинів. Щоправда, ці роботи не завершать достатньо швидко.

Посадовиця також сповістила, що Молдова працює над проектом взаємопоєднання національних електричних мереж та енергетичних компаній з системою Європейського Союзу через Румунію.

 

Про це повідомляє 24 канал

 
 

Коментарі (0) перегляди: 1404

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах