Все  |  20.07.19  |  субота
 

Мільйонам українців заборонять їздити за кермом: деталі скандального закону

Український уряд підготував новий законопроект, за яким багато водії більше не зможуть керувати автомобілями

Міністерство охорони здоров’я задумало ввести більш жорсткі правила для медичного огляду українців, які бажають сісти за кермо. Відомство представило документ на офіційному сайті.

Відповідно до законопроекту, практично всім людям з серйозними захворюваннями заборонять їздити на машинах. У заборонений список потрапили такі недуги, як сколіоз, геморой або гіпертонія. Складно знайти абсолютно здорової людини. Тому нові вимоги можуть зіпсувати життя мільйонам українців. Серед інших медичних протипоказань згадуються: поганий слух, грижа, шрами, запалення слізного мішка, проблеми з серцем і судинами, тиск, ендокринні порушення, доброякісні пухлини.

А якщо водій страждає від глаукоми або хвороб серцево-судинної системи – медичний огляд зажадають проходити щороку. Крім того, громадян України, які вже отримали водійські права, зобов’яжуть проходити повторний медичний огляд кожні десять років або замінювати посвідчення.

Представники МОЗ запевняють, в деяких з випадків питання про видачу водійських прав за певних станах буде вирішуватися «в індивідуальному порядку». Ймовірно, чиновники допускають можливість персональних винятків. На даний момент в Україні вже є наказ, який забороняє сідати за кермо при певних проблемах зі здоров’ям, однак він не містить повного переліку патологій.

А з 2022 року уряд відновлює обов’язковий техогляд автомобілів для українців. Такі заходи вживаються у зв’язку з Директивою Євросоюзу. У 2011 році в Україні відмінили обов’язковий техогляд приватних машин, але через 3 роки процедуру знову змусять проходити всіх без винятку.

Згідно з документом, перший техогляд особистого автомобіля з 2022 буде необхідно провести через чотири роки після першої реєстрації, а після цього проходити кожні два роки. Таксі та комерційний транспорт доведеться оглядати щорічно з моменту першої реєстрації. Стежити за своєчасним проходженням огляду будуть поліцейські. А от проводити їх зможуть комерційні станції.

Про це повідомляє Politeka

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах